Get Adobe Flash player
bejbi-blues

Reżyseria: KASIA ROSŁANIEC 
Występują: MAGDALENA BERUS, KLAUDIA BUŁKA, NIKODEM ROZBICKI, MICHAŁ TRZECIAKOWSKI, MATEUSZ KOŚCIUKIEWICZ, MAGDALENA BOCZARSKA, DANUTA STENKA, KATARZYNA FIGURA, DAGMARA KRASOWSKA, RENATA DANCEWICZ, JAN FRYCZ 
Produkcja: Polska 2012

BEJBI BLUES

Treść:
Kasia Rosłaniec, reżyserka przebojowych i wielokrotnie nagradzanych „Galerianek“, przedstawia historię niedojrzałej 17-latki, która zostaje matką. „Bejbi blues” to wnikliwy, poruszający, ale też nie pozbawiony humoru, portret pokolenia młodych Polaków. Generacji facebooka, smsów, chatów i blogów internetowych.

17-letnia Natalia (Magdalena Berus) urodziła dziecko. Ale to wcale nie była wpadka. Natalia ciążę zaplanowała. Razem ze swoim chłopakiem Kubą (Nikodem Rozbicki) próbują podołać obowiązkom rodziców, choć sami jeszcze na dobre nie dorośli.

Natalia chciała mieć dziecko, bo fajnie jest mieć dziecko. Wszystkie młode gwiazdy jak Britney Spears czy Nicole Richie mają dzieci. Ale dlaczego tak naprawdę zdecydowała się na macierzyństwo w tak młodym wieku? Może odpowiedź kryje się w tym co piszą nastolatki na internetowych forach? Chcą mieć dziecko, żeby w końcu ktoś je naprawdę kochał, żeby same miały kogoś do kochania.

W obsadzie, podobnie jak w „Galeriankach”, Kasia Rosłaniec postawiła na młodych debiutantów. Natalię zagrała niezwykle utalentowana Magdalena Berus, która po roli w „Bejbi blues” wystąpiła u boku Jakuba Gierszała w filmie Jacka Borcucha „Nieulotne”. Wspierają ją inne młode talenty - Klaudia Bułka,Nikodem Rozbicki i Michał Trzeciakowski. Obsadę uzupełniają gwiazdy: Magdalena Boczarska („Różyczka”)Mateusz Kościukiewicz („Wszystko co kocham”),Katarzyna Figura „Yuma”)Renata Dancewicz („Pułkownik Kwiatkowski”)Danuta Stenka („PitBull”) i Jan Frycz („80 milionów”).

Na przebojowej ścieżce dźwiękowej „Bejbi blues” m.in.: Die Antwoord, Anna Patrini, Cyberpunkers, Steve Aoki ft. Beetroots, Dick4Dick i Liroy.

„Energetyczny i poruszający” Piers Handling, dyrektor Toronto International Film Festival

„Po kontrowersyjnym debiucie, polska reżyserka Kasia Rosłaniec dzieli się z nami swoim niepokojącym i szczerym spojrzeniem na kwestie nastoletnich ciąż.” Todd Brown, TWITCH

Dane techniczne:
Język: polski
Napisy: angielskie, niemieckie
Obraz: 16:9 (1.78:1)
Czas: 100 min
Dźwięk: DD 5.1
Dodatki: zwiastun filmu, wywiady

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT