Get Adobe Flash player
PRICEofFAME_posterPL2

Premiera kinowa:  10 lipca 2015

Gatunek: komediodramat
Produkcja: Francja 2014
Reżyseria i scenariusz: Xavier Beauvois („Ludzie Boga”, „Pamiętaj, że umrzesz”, „Nord”)
Obsada: Benoit Poelvoorde („3 serca”, „Wielkie wejście”, „Przepis na miłość”), Roschdy Zem („Intersections”, „Zimne światło dnia”, „Ponad prawem”), Seli Gmach, Chiara Mastroianni („3 serca”, „Kurczak ze śliwkami”, „Americano”, „Kot jaki jest, każdy widzi”), Nadine Labaki („Rio, I Love You”, „Dokąd teraz”, „Karmel”), Peter Coyote („Ostatnia wola”, „Wszystkie drogi prowadzą do domu”, „Za 5 dolarów”), Dolores Chaplin („Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości”, „Fałszerze”, „Ulica uciech”), Eugene Chaplin 

Cena sławy

/„La rançon de la gloire”/

Laureat Grand Prix Festiwalu w Cannes, reżyser głośnych „Ludzi Boga” – Xavier Beauvois, wskrzesza ducha twórczości Charliego Chaplina w ciepłej, wzruszającej i pełnej humoru opowieści o marzeniach. W inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami „Cenie sławy”, obok uznanych gwiazd światowego kina Petera Coyote’a, Chiary Mastroianni i libańskiej aktorki Nadine Labaki, wystąpili potomkowie legendarnego komika: jego syn, Eugene Chaplin oraz wnuczka, Dolores Chaplin. „Cena sławy” znalazła się w elitarnym gronie tytułów nominowanych do Złotego Lwa ubiegłorocznego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Koniec lat 70. Oszust Eddy (Benoit Poelvoorde) wychodzi z więzienia po odsiadce za drobne przestępstwa. Na zewnątrz czeka na niego stary kumpel Osman (Roschdy Zem). Pozwala, by Eddy zatrzymał się u niego, a w zamian zaopiekował się jego 7-letnią córką Samirą, której matka przebywa w szpitalu. Zbliża się Boże Narodzenie. Eddy, chcąc pomóc przyjacielowi, zdobyć pieniądze na leczenie żony i przywrócić dziewczynce matkę, wpada na szalony pomysł. Zainspirowany telewizyjną informacją o śmierci Charliego Chaplina oraz niewyobrażalnym majątku, jaki pozostawił po sobie, postanawia wykraść trumnę z ciałem aktora i zażądać okupu od jego rodziny.

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT