Get Adobe Flash player
czas-apokalipsy-powrot-2-p

Reżyseria: Francis Ford Coppola 
Występują: Marlon Brando (Ojciec chrzestny), Robert Duvall (60 sekund), Martin Sheen (Złap mnie, jeśli potrafisz), Laurence Fishburn (Matrix), Dennis Hopper(Easy Rider), Harrison Ford (Indiana Jones) 
Produkcja: USA

CZAS APOKALIPSY. POWRÓT

Film jest luźną adaptacją klasycznej powieści Josepha Conrada „Jądro ciemności”, której akcja została przeniesiona w czasy wojny w Wietnamie. Film koncentruje się na podróży kapitana Willarda (Sheen) – oficera amerykańskiego wywiadu – wysłanego w głąb Kambodży z niebezpieczną misją „bezwzględnego wyeliminowania” dezertera, pułkownika Kurtza (Brando), który dając się ponieść własnemu szaleństwu, zbuntował się przeciw przełożonym.

Podróżując w górę rzeki kapitan Willard poznaje porucznika Kilgore’a (Duvall), który przy dźwiękach „Walkirii” Wagnera prowadzi szwadron helikopterów do walki i organizuje zawody w surfingu podczas gdy wróg ostrzeliwuje wybrzeże. To on umieszcza Willarda w wojskowej łodzi patrolowej, której czteroosobowa załoga tworzy swoisty mikrokosmos amerykańskiej armii. Ciemnoskóry dowódca Chief Philips to były taksówkarz próbujący uchronić swoją jednostkę przed zatonięciem, a swoich podwładnych przed narkotykowym obłędem. Chef, nowoorleański kucharz, zaciągnął się do marynarki w nadziei, że jada się tam lepiej niż w piechocie. Jest jeszcze Clean, ciemnoskóry nastolatek z Bronxu (w tej roli 15-letni Laurence Fishburne) i Lance, kalifornijski surfer, porwany przez wojenną zawieruchę. Przemierzając terytorium Kambodży zagłębiają się w otchłań iluzji i wszechogarniającego szaleństwa, poznają najciemniejsze zakamarki ludzkiego serca.
Nowa, pełna i dłuższa o 49 minut wersja Czasu Apokalipsy dostępną jest na DVD w dwóch wersjach płytowych: wydanie jednopłytowe oraz ekskluzywne specjalne wydanie dwupłytowe.

DVD 1
Płyta z filmem
Typ płyty:
 DVD-9
Czas: 194 min.
Format obrazu: 16:9
Dźwięk: Dolby Digital 5.1
Język: angielski
Napisy: polskie
Dodatki:
- zwiastuny filmów
- katalog wydawcy

Wydanie dwupłytowe dostępne jest w specjalnym opakowaniu. Zawiera książeczkę opisującą kulisy i tajemnice nowej wersji filmu oraz biografie aktorów i twórców.

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT