Get Adobe Flash player
droga-do-guantanamo-p

Reżyseria: MICHAEL WINTERBOTTOM, MAT WHITECROSS 
Występują: RIZ AHMED, FARHAD HARUN, WAQAR SADDIQUI, AFRAN USMAN, SHAHID IQBAL, SHER KHAN 
Produkcja: Wielka Brytania 2006

DROGA DO GUANTANAMO

Zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia na 56. Festiwalu Filmowym w Berlinie. Szokujący film Michaela Winterbottoma („Aleja snajperów”, „In This World”), ujawniający prawdę o okrytym złą sławą więzieniu w bazie wojskowej w Guantanamo. Warto zobaczyć to, czego nawet nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić, a z czym mogliśmy mieć więcej wspólnego niż nam się wydaje…

Czterech kolegów z Wielkiej Brytanii jedzie na ślub swojego przyjaciela do Pakistanu. Tuż przed weselem zostają aresztowani przez amerykańskie siły zbrojne i osadzeni w bazie wojskowej Guantanamo. Pada bardzo niejasne podejrzenie, że są członkami Al – Kaidy… Tylko z tego powodu bohaterowie przez trzy lata są więzieni w nieludzkich warunkach, torturowani i poniżani w imię walki prowadzonej z terroryzmem.

„Oglądając tę relację, trudno uwolnić się od porównań z przypadkowymi ofiarami totalitarnych reżimów, choćby z historią opowiedzianą w naszym „Przesłuchaniu”. Skojarzenia są jak najgorsze. Sceny, które powojenne kino przywoływało tylokrotnie jako „hańbę ludzkości”, coś, co miało się nigdy nie powtórzyć, dziś okazują się zwyczajną praktyką. Zatrważające jest to, że strona demokratyczna przejmuje metody agresora.”

Gazeta Wyborcza, Tadeusz Sobolewski

OPIS PŁYTY: 
Typ płyty: DVD-9
Czas: 95 min.
Format obrazu: 16:9
Dźwięk: Dolby Digital 5.1
Język: angielski, polski /lektor/
Napisy: polskie
Dodatki: 
- interaktywne menu
- dostęp do wybranych scen
- zwiastun filmu
- zapowiedzi filmu
- katalog DVD

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT