Get Adobe Flash player
elitarni-p

Reżyseria: José Padilha 
Występują: Wagner Moura, Caio Junqueira, André Ramiro, Milhem Cortaz, Fernanda Machado 
Produkcja: Brazylia 2007

ELITARNI

Zwycięzca Festiwalu w Berlinie 2008 – Złoty Niedźwiedź.

„Elitarni” to spojrzenie od środka na skorumpowane i rządzone przez gangsterów Rio de Janeiro – miasto, w którym policja wydaje się nie mieć prawa głosu.

Jest rok 1997, w Rio de Janeiro korupcja jest prawem. Setki tysięcy ludzi żyją w favelach – lokalnych slumsach. Oddziały milicji narkotykowej mają całkowitą kontrolę nad tym obszarem, a policja prowadzi brudne interesy na zewnątrz. Uczciwy gliniarz w 1997 roku w Rio jest celem dla jednych i dla drugich.

Elitarna jednostka policji – BOPE (Batalh?o de Operaç?es Policiais Especiais) zwalcza handel narkotykami, ale utrzymanie porządku ma swą cenę.

Oddział stosuje taką samą brutalną przemoc jak handlarze, by wytępić dostawców i szefów gangu. Coraz trudniej odróżnić dobro od zła i sprawiedliwość od zemsty.

Nominowany do Oscara scenarzysta „Miasta Boga” Bráulio Mantovani podjął współpracę z José Padilhą, twórcą słynnego dokumentu „Autobus 174” oraz Rodrigo Pimentelem, który przez dziewiętnaście lat służył w żandarmerii wojskowej oraz w BOPE. Efektem tej współpracy jest film oparty na autentycznych zdarzeniach, które miały miejsce w Rio de Janeiro.

OPIS PŁYTY: 
Typ płyty: DVD-9
Napisy: polskie
Język: portugalski (Brazylia), polski (lektor)
Format obrazu: 1.85:1
Dźwięk: Dolby Digital 5.1
Czas: 110 min.
Dodatki: interaktywne menu, wybór scen, zwiastun filmu, wywiad z reżyserem filmu

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT