Get Adobe Flash player
Print

Premiera kinowa: 9 stycznia 2015

Gatunek: thriller
Produkcja: Polska 2014
Reżyseria: Waldemar Krzystek („80 milionów”, „Mała Moskwa”)
Scenariusz: Waldemar Krzystek i Krzysztof Kopka („80 milionów”)
Obsada: Tomasz Kot („Bogowie”, „Yuma”, „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”, „Skazany na bluesa”), Adam Woronowicz („Pod Mocnym Aniołem”, „Baby są jakieś inne”, „Popiełuszko. Wolność jest w nas”, „Pani z przedszkola”), Sonia Bohosiewicz („Obława”, Syberiada polska”, „Rezerwat”, „Bogowie”), Agata Buzek („Rewers”, „Zemsta”), Alexandr Baluev („Peacemaker”, „Rok 1612”), Tatiana Arntgolts, Alena Babenko („Kierowca dla Wiery”)

Fotograf

NAJLEPSZY FILM festiwalu w Gdyni w 2014 roku wg krytyków w rankingu opublikowanym przez miesięcznik KINO!

TOMASZ KOT, ADAM WORONOWICZ i SONIA BOHOSIEWICZ w mrocznym i zaskakującym thrillerze w reżyserii WALDEMARA KRZYSTKA, twórcy głośnych „80 MILIONÓW” – oficjalnego polskiego kandydata do Oscara oraz nagrodzonej Złotymi Lwami na festiwalu filmowym w Gdyni „MAŁEJ MOSKWY”. Autorem klimatycznych zdjęć jest Arkadiusz Tomiak („Obława”, „Dziewczyna z szafy”, „Symetria”, „Sęp”). „Fotograf” podczas ostatniej edycji festiwalu filmowego w Gdyni został uhonorowany nagrodą dla najlepszej aktorki drugoplanowej oraz nagrodą Jury Młodych dla Najlepszego Filmu.

Mieszkańców Moskwy terroryzuje nieuchwytny seryjny morderca. Funkcjonariusze nadali mu przydomek „Fotograf”, gdyż przy ciałach ofiar zostawia kartoniki z numerami, stosowane przez ekipy śledcze, kiedy fotografują miejsca zbrodni. Wszystkie tropy prowadzą do Polski i serii dramatycznych wydarzeń, które rozegrały się tam przed laty. Rosyjska ekipa dochodzeniowa wyrusza do naszego kraju, korzystając na miejscu ze wsparcia oficera lokalnej policji (Adam Woronowicz). W składzie ekipy jest policjantka Natasza – jedyna osoba, która rozmawiała z mordercą i zdołała przeżyć. Jedyna, która jest w stanie go rozpoznać, gdyby doszło do konfrontacji.

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT