Get Adobe Flash player
hans-kloss-p

Reżyseria: PATRYK VEGA

Scenariusz: WŁADYSŁAW PASIKOWSKI
Występują: TOMASZ KOT, PIOTR ADAMCZYK, MARTA ŻMUDA-TRZEBIATOWSKA, STANISŁAW MIKULSKI, EMIL KAREWICZ, DANIEL OLBRYCHSKI, ADAM WORONOWICZ,WOJCIECH MECWALDOWSKI
Produkcja: Polska 2012

HANS KLOSS. Stawka większa niż śmierć

Koenigsberg, 1945 rok. Hans Kloss (Tomasz Kot) – agent polskiego wywiadu o kryptonimie J-23 – wpada na trop skarbu zrabowanego przez nazistów. W intrygę zaangażowany jest stary znajomy Klossa – Hermann Brunner (Piotr Adamczyk). Kloss, próbując pokrzyżować plany wroga, stara się ocalić z wojennej pożogi piękną Elzę (Marta Żmuda Trzebiatowska), dla której gotów będzie zaryzykować bezpieczeństwo swojej misji.

Twórcy „Klossa” nie ukrywają inspiracji klasyką gatunku – filmami „Tylko dla orłów” i „Komandosi z Nawarony”. „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć” to trzymający w napięciu, szpiegowski film wojenny utrzymany w klimacie legendarnego serialu, ale opowiedziany językiem współczesnego kina – ze spektakularnymi efektami specjalnymi i dynamiczną, pełną suspensu akcją. W obsadzie znaleźli się znakomici aktorzy w nowych, zaskakujących wcieleniach, a także niezapomniani serialowi antagoniści Brunner i Kloss – Emil Karewicz oraz Stanisław Mikulski, których spotkanie po latach będzie wstępem do pasjonującej podróży w przeszłość i odkrycia jednej z największych tajemnic III Rzeszy.

Dane techniczne:
Język: polski
Napisy: angielskie
Dźwięk: DD 5.1
Obraz: 16:9 (1.85:1)
Czas: 104 min
Dodatki specjalne: zwiastuny filmu, rozmowy z twórcami, spoty TV

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT