Get Adobe Flash player
huzar-p

Reżyseria: Jean-Paul Rappeneau 
Występują: Juliette Bionoche, Oliver Martinez 
Produkcja: Francja

HUZAR

„Huzar” jest filmową adaptacja powieści Jeana Giono „Huzar na dachu”, w reżyserii Jean-Paul Rappeneau, twórcy m.in.: ” Cyrano de Bergerac” i „Bon Voyage”.

Film uzyskał 10 nominacji i zdobył dwie nagrody Cezara (Francuskie Nagrody Filmowe) m.in. w kategorii Najlepsze Zdjęcia.

Latem 1832 roku pułkownik huzarów, młody Piemontczyk Angelo Pardi (Oliver Martinez) ucieka przed austriackimi szpiegami do południowej Francji. Schronienia szuka w Prowansji, gdzie właśnie wybuchła epidemia cholery. Masowe zgony wywołują panikę, a każdy obcy podejrzewany jest o szerzenie zarazy. Przybywszy do Manosque zostaje natychmiast posądzony o zatrucie miejscowej studni. Uciekając przez tłumem mieszkańców i depczącymi mu po pietach austriackimi szpiegami ukrywa się w opuszczonym, jak sądzi, domu. Okazuje się jednak, że w domu ukrywa się młoda arystokratka Pauline de Theus (Juliette Binoche), która wywiera na nim ogromne wrażenie. Niebawem oboje przedostają się na prowincję. Tam Angelo dowiaduje się, że Pauline poszukuje męża, który prawdopodobnie odbywa kwarantannę w Monosque. Młody pułkownik usiłuje odwieść ją od niebezpiecznego zamiaru powrotu do miasta i wznowienia poszukiwań, ale – zakochany w niej coraz bardziej – przystaje na jej prośbę.

OPIS PŁYTY: 
Typ płyty: DVD-5
Czas: 124 min.
Format obrazu: 16:9
Dźwięk: Dolby Digital 5.1
Język: francuski, polski (lektor)
Napisy: polskie
Dodatki:
interaktywne menu
dostęp do wybranych scen
zwiastuny
katalog DVD

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT