Get Adobe Flash player
idy-marcowe-p

Reżyseria: GEORGE CLOONEY 
Występują: GEORGE CLOONEY, RYAN GOSLING, PAUL GIAMATTI, MARISA TOMEI, EVAN RACHEL WOOD 
Produkcja: USA 2011

IDY MARCOWE

Thriller w reżyserii George’a Clooneya, którego światowa premiera uświetniła otwarcie Festiwalu Filmowego w Wenecji 2011.

Trzymająca w napięciu historia pokerowej rozgrywki kandydata na prezydenta USA – Mike Morrisa (laureat Oscara®, George Clooney) z czyhającymi na każde jego potknięcie przeciwnikami (Paul Giamatti) i wszędobylskimi dziennikarzami (m.in.: Marisa Tomei). Szanse na elekcję pretendenta o bujnej przeszłości staną pod znakiem zapytania, kiedy w jego sztabie pojawi się asystentka, emanująca młodzieńczym entuzjazmem i erotyzmem (Evan Rachel Wood). Dziewczyna szybko zawróci w głowie młodemu, błyskotliwemu doradcy Morrisa (nominowany do Oscara® Ryan Gosling) i pozna najskrzętniej skrywane tajemnice kampanii.

Idy Marcowe otrzymały nominację do Oscara® 2012 za najlepszy scenariusz adaptowany. Film był nominowany do Złotych Globów za rok 2011 w 4 kategoriach: najlepszy film, najlepszy aktor– Ryan Gosling, najlepsza reżyseria i najlepszy scenariusz.

Dane techniczne:
Język: angielskie, polski /lektor/
Napisy: polskie
Dźwięk: DD 5.1
Obraz: 16:9
Czas: 97 min
Dodatki specjalne: zwiastun filmu, przygotowanie kampanii, twórca wszechstronny-George Clooney, o kampanii: obsada Id Marcowych, czym zajmuje się doradca polityczny?

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT