Get Adobe Flash player
jak-zostac-krolem

Reżyseria: : Tom Hooper 
Występują: Colin Firth, Geoffrey Rush, Guy Pearce, Helena Bonham Carter, Michael Gambon 
Produkcja: Szwecja, Francja 2010 
Gatunek: komedia

JAK ZOSTAĆ KRÓLEM /The King’s Speech/

Główny oscarowy faworyt 2011 – zdobywca imponującej liczby 12 nominacji, z czego 4 zamieniły się w złote statuetki w najważniejszych kategoriach: Najlepszy Fillm, Reżyseria, Scenariusz oraz Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy – Colin Firth.

Zdobywca Złotego Globu 2011 dla Najlepszego Aktora – Colin Firth (w sumie nominowany do Złotych Globów w 7 kategoriach).

Fascynująca opowieść o człowieku, który uratował królestwo i w przełomowym momencie historii mężnie poprowadził Anglików w walce przeciwko najeźdźcy. Po szokującej abdykacji Edwarda VIII książę Albert musi, mimo wielkich oporów, zasiąść na tronie Anglii jako Jerzy VI. Ogromną przeszkodą w wypełnianiu monarszych obowiązków jest dla niego… problem z wysławianiem się. Jedyną osobą, która może pomóc Jerzemu w odnalezieniu własnego głosu i stawieniu czoła groźbie inwazji hitlerowskiej, okazuje się australijski specjalista o wielce nieortodoksyjnych metodach pracy nad wymową. Wkrótce rodzi się przyjaźń, która odmieni życie dwóch niezwykłych ludzi i zadecyduje o losach największej z wojen.

„Fenomenalny popis aktorstwa Colina Firtha.” 
Janusz Wróblewski, Polityka

OPIS PŁYTY: 
Czas: 119 min
Obraz: 16:9 (1.78:1)
Język: angielski, polski /lektor/
Napisy: polskie
Dzwięk: polski DTS HD MA 5.1
angielski DTS HD MA 5.1
Dodatki: zwiastun filmu, Historia wyjątkowej przyjaźni (making of…), Orędzie Jrzego VI z 1945 roku, Orędzie Jerzego VI z 1939 roku, Wywiady z reżyserem i aktorami, Rozmowa z wnukiem Lionela Loogue’a

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT