Get Adobe Flash player
nDo you want to open it from the server

Reżyseria: : Tom Hooper 
Występują: Colin Firth, Geoffrey Rush, Guy Pearce, Helena Bonham Carter, Michael Gambon 
Produkcja: Szwecja, Francja 2010 
Gatunek: komedia

JAK ZOSTAĆ KRÓLEM

Główny oscarowy faworyt 2011 – zdobywca imponującej liczby 12 nominacji, z czego 4 zamieniły się w złote statuetki w najważniejszych kategoriach: Najlepszy Fillm, Reżyseria, Scenariusz oraz Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy – Colin Firth.

Zdobywca Złotego Globu 2011 dla Najlepszego Aktora – Colin Firth (w sumie nominowany do Złotych Globów w 7 kategoriach).

Fascynująca opowieść o człowieku, który uratował królestwo i w przełomowym momencie historii mężnie poprowadził Anglików w walce przeciwko najeźdźcy. Po szokującej abdykacji Edwarda VIII książę Albert musi, mimo wielkich oporów, zasiąść na tronie Anglii jako Jerzy VI. Ogromną przeszkodą w wypełnianiu monarszych obowiązków jest dla niego… problem z wysławianiem się. Jedyną osobą, która może pomóc Jerzemu w odnalezieniu własnego głosu i stawieniu czoła groźbie inwazji hitlerowskiej, okazuje się australijski specjalista o wielce nieortodoksyjnych metodach pracy nad wymową. Wkrótce rodzi się przyjaźń, która odmieni życie dwóch niezwykłych ludzi i zadecyduje o losach największej z wojen.

„Fenomenalny popis aktorstwa Colina Firtha.” 
Janusz Wróblewski, Polityka

OPIS PŁYTY DVD: 
Język: angielski, polski /lektor/
Napisy: polskie
Dźwięk: Dolby Digital 5.1
Obraz: 16:9 (2,35:1)
Czas: 114 min

Dodatki:
- zwiastun filmu

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT