Get Adobe Flash player
Szablozeby_plakat

Premiera kinowa: 29 maja 2015

Gatunek: przygodowy/komedia
Produkcja: Norwegia 2014
Reżyseria: John Andreas Andersen, Lisa Marie Gamlem
Scenariusz: Lars Gudmestad („Kumple”, „Łowcy głów”)
Obsada: Kyrre Haugen Sydness („Łowcy głów”), Odd-Magnus Williamson („Templariusze. Miłość i krew”, „Kumple”, „Wyprawa Kon-Tiki”, „Białe szaleństwo”, „Obywatel roku”), Tuva Novotny („Jedz, módl się, kochaj”), Pia Tjelta

Kapitan Szablozęby i skarb piratów

/"Captain Sabertooth and the Treasure of Lama Rama”/

WIELKI HIT SKANDYNAWSKICH KIN! W pierwszy weekend grania w samej tylko Norwegii „Kapitana Szablozębego i skarb piratów” zobaczyło ponad 100 000 widzów! Był to najlepszy wynik otwarcia rodzimej produkcji w całym 2014 roku. Dystrybucją „Kapitana” na terenie Skandynawii, co samo w sobie stanowi znak jakości oraz potwierdzenie familijnych i rozrywkowych walorów tej produkcji, zajmowało się norweskie przedstawicielstwo firmy THE WALT DISNEY COMPANY.

Kapitan Szablozęby, postrach mórz i oceanów od Karaibów aż po krańce świata, wraz ze swoją nieustraszoną załogą powraca do rodzimego portu. Podczas niebezpiecznej podróży w ręce piratów wpadła stara mapa, która wskazuje drogę na legendarną Wyspę Skarbów. Jak głosi plotka, skarbiec króla wyspy kryje wielkie bogactwo. Kapitan Szablozęby już szykuje się do rejsu, jednak chciwy konkurent, Bjorn Wredny, kradnie jego ukochany statek – „Mroczną Damę”. Złodziej nie wie, że pod pokładem skrył się 11-letni Paluch. Chłopiec, który od najmłodszych lat marzy o służbie pod banderą trupiej czaszki, ma teraz niepowtarzalną okazję, aby dowieść swojej przydatności. Dzięki odwadze i pomysłowości Palucha, Szablozębemu udaje się odzyskać okręt. Chłopiec zostaje oficjalnie przyjęty do załogi „Mrocznej Damy” i razem z piratami wyrusza na wyprawę swojego życia.

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT