Get Adobe Flash player
laweczka-p

Reżyseria: Maciej Żak 
Występują: Jolanta Fraszyńska, Artur Żmijewski 
Produkcja: Polska

ŁAWECZKA

„Ławeczka” w reżyserii Macieja Żaka to opowieść o poszukiwaniu miłości. Film jest oparty na słynnej sztuce Aleksandra Gelmana, w której niezapomniane kreacje w Teatrze Telewizji stworzyli Joanna Żółkowska i Janusz Gajos. Akcja filmu została przeniesiona z Rosji do współczesnego Szczecina, w właściwie na pokład statku wycieczkowego.

Reżyser ubarwia losy bohaterów subtelną dawką bezpretensjonalnego humoru. Jednak nie pozwala, by widz śmiechem przytłumił refleksję. „Ławeczka” pod dowcipną powierzchnią kryje bowiem przypowieść o wewnętrznym zmaganiu się pomiędzy pragnieniem miłości i obawą przed wzięciem za nią odpowiedzialności, między potrzebą bliskości i nieumiejętności porozumienia, między dażeniem do uczuciowej stabilizacji i ciągłą chęcią uwodzenia lub bycia adorowanym …

Jolanta Fraszyńska wciela sie w postać romatycznej, szukającej miłości kobiety, a Artur Żmijewski zagrał notorycznego uwodziciela. Dwie postacie, które połączyło jedno silne pragnienie zaznania bliskości drugiej osoby.

Nagrody: 
Najlepszy Film Polski – Nagroda Publiczności, Kazimierz 2004

OPIS PŁYTY: 
Typ płyty: DVD-5
Czas: 86 min.
Format obrazu: 4:3
Dźwięk: Dolby Digital 5.1
Język: polski
Napisy: angielskie
Dodatki: 
- zwiastuny filmu
- „O filmie”: dokument
- fotograficzna relacja z premiery filmu

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT