Get Adobe Flash player
lowca

Premiera kinowa: 20 czerwca 2014. 
 
Reżyseria: Daniel Nettheim

Scenariusz: Alice Addison („Cisza”), Wain Fimeri

Obsada: Willem Dafoe („Daybreakers – Świt”, „Antychryst”, „Plan doskonały”, „Spiderman 1-3”, „Aviator”, „Cień wampira”, „Angielski pacjent”, „Stan zagrożenia”, „Dzikość serca”, „Urodzony 4 lipca”, „Mississippi w ogniu”, „Ostatnie kuszenie Chrystusa”, „Pluton”, „Zagadka nieśmiertelności”), Sam Neill(„Wimbledon”, „Park Jurajski 1 i 3”, „Zaklinacz koni”, „Ukryty wymiar”, „Syreny”, „Księga dżungli”, „Fortepian”, „Aż na koniec świata”, „Polowanie na Czerwony Październik”, „Krzyk w ciemności”, „Opętanie”), Francess O’Connor(„Szyfry wojny”, „A.I. Sztuczna inteligencja”, „Zakręcony”, „Wszystko o Adamie”, „Mansfield Park”)

Łowca

Nominowany w niemal wszystkich 14 kategoriach do australijskich Oscarów za 2011 rok (w tym za film, scenariusz, reżyserię, rolę Dafoe, Neilla i O’Connor, a także za zdjęcia, muzykę, scenografię i kostiumy) film producentów głośnego „Królestwa zwierząt” z błyskotliwą rolą dwukrotnie nominowanego do Oscara Willema Dafoe.

Rozsławiony przez kreację w „Plutonie” gwiazdor wciela się w najemnego myśliwego, który z ramienia firmy biotechnologicznej tropi tygrysa tasmańskiego, ostatnio widzianego na wolności w 1936 roku. Pasjonujący scenariusz filmu oparto na bestsellerze Julii Leigh, który – odkąd trafił na rynek w 1999 roku – zebrał szereg prestiżowych nagród po obu stronach Atlantyku (Betty Trask Award w Wielkiej Brytanii, New York Times Notable Book of the Year), a autorce przyniósł miano „jednej z 21 najważniejszych pisarek XXI wieku”, według tygodnika The Observer.

„Pełen napięcia film, którego nigdy nie zapomnicie i który wzruszy was do łez w najmniej spodziewanym momencie”Louise Keller, Urban Cinefile
„Zachwycające pejzaże i intrygująca kreacja Dafoe. Jego fascynujące metody tropienia zaginionego zwierzęcia na pewno przykują uwagę każdego widza”David Nusair, Reel Film

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT