Get Adobe Flash player
makrokosmos-p

Reżyseria: JACQUES PERRIN, JACQUES CLUZAUD, MICHEL DEBATS 
Muzyka: BRUNO COULAIS 
Produkcja: Francja 2001

MAKROKOSMOS

Makrokosmos – Podniebny Taniec to kolejny film, po słynnym Microcosmosie, zrealizowany przez zafascynowanego światem przyrody francuskiego producenta – acques’a Perrina.

Bohaterami filmu są majestatyczni władcy przestworzy. Makrokosmos to niezwykła opowieść o wyznaczanych przez biologiczny zegar, cyklicznych ptasich wędrówkach.

Dzieło urzeka przepięknymi zdjęciami, realizowanymi przez najlepszych operatorów w wielu miejscach na świecie, a także nastrojową muzyką, będącą doskonałym uzupełnieniem obrazu.

Dzięki zaawansowanej technice i zaangażowaniu twórców filmu, po raz pierwszy możemy tak wnikliwie przyglądać się stworzeniom, które podbiły przestworza. Wyjątkowy film przenosi nas w naturalne środowisko wielu gatunków ptaków, by uczynić z nas towarzyszy wielkich, ptasich podróży.

Film odniósł wielki sukces w polskich kinach. Obejrzało go ponad 300 tysięcy widzów i wciąż cieszy się popularnością. Uzyskał nominację do Oscara 2003, a także był nominowany do nagrody Césara 2002 w kategorii Najlepsza Muzyka. Zdobył statuetkę Césara 2002 za Najlepszy Montaż.

Dane techniczne:
Język: oryginalny
Napisy: polskie
Czas: 95 min
obraz 16:9
Dźwięk:5.1

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT