Get Adobe Flash player
maradona-p

Reżyseria: Emir Kusturica 
Występują: DIEGO armando MARADONA, EMIR KUSTURICA 
Produkcja: Francja, Argentyna, 2008

MARADONA wg Kusturicy

Emir Kusturica, twórca takich filmów jak: „Underground”, „Czarny kot, biały kot”, „Obiecaj mi” dwukrotny laureat Złotej Palmy na festiwalu w Cannes wprowadza nas w niezwykłe i niesamowite życie jednego z największych piłkarzy świata – Argentyńczyka Diego Armando Maradony.
Film prowadzi widza przez życie i karierę Mardony, jego triumfy i porażki, najważniejsze miejsca w życiu – Buenos Aires, Kuba, Neapol – od skromnych początków w willi Slumsy Fiorito do Buenos Aires dzisiaj, gdzie mieszka z żoną i dwiema córkami.
Kusturica ujawnia dwie twarze Maradony. Z jednej strony osoba publiczna, bohater, ikona, człowiek z pasją, zaangażowany politycznie, bliski liderów jak Fidel Castro – i szczery przeciwnik globalizacji. Z drugiej strony, Maradona jakiego nie znamy, prywatnie: jego życie rodzinne, jego nadzieje, lęki, słabości, radości i frustracje. Mówi o najciemniejszych stronach swojego życia i tym co pozwoliło mu pokonać przeciwności losu .

„Ja jestem idealistą. Dla mnie Maradona zawsze będzie wielki, bez względu na to jaki wpływ miały na niego narkotyki. On jest artystą. Być artystą, to znaczy przezwyciężać własne bariery. To nie ma nic wspólnego z naszym społeczeństwem, które stawia cię na piedestale by następnie zniszczyć cię i pogrzebać.” – Emir Kusturica

Dane techniczne:
Język: oryginalny, polski /lektor/
Napisy:polskie
Obraz: 16:9
Czas: 92 min
Dźwięk: DD 5.1

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT