Get Adobe Flash player
MarsylskiLacznik_plakatPL

Premiera kinowa: 12 czerwca 2015

Gatunek: thriller/kryminalny
Produkcja: Francja 2014
Reżyseria: Cédric Jimenez
Obsada: Jean Dujardin („Artysta”, „Niewierni”, „Wilk z Wall Street”, „Obrońcy skarbów”), Gilles Lellouche („Niebo nad Paryżem”, „Dzień, który odmienił twoje życie”, „Wróg publiczny numer jeden”, „Niewierni”), Céline Sallette („Zwyczajni kochankowie”, „Maria Antonina”, „Żądza bankiera”), Mélanie Doutey („Niewierni”, „Kwiat zła”), Benoît Magimel („Pianistka”, „Sky Fighters”,  „Niewinne kłamstewka”), Guillaume Gouix („Spódnice w górę”, „O północy w Paryżu”, „Wewnętrzny wróg”), Bruno Todeschini („Delikatność”, „Lourdes”, „Kod nieznany”)

Marsylski łącznik

/„La French – The Connection” /

Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami thriller, który z francuskiej perspektywy pokazuje historię opisaną w słynnym „Francuskim łączniku”. W rolach głównych dwaj najpopularniejsi aktorzy Francji, którzy wcześniej spotkali się na planie przeboju „Niewierni”. Jean Dujardin, zdobywca Oscara za rolę w „Artyście” Michela Hazanaviciusa oraz Gilles Lellouche. Obrazowi, którego akcja rozgrywa się w USA, w Marsylii i malowniczych plenerach południa Francji, towarzyszy doskonale dobrana ścieżka dźwiękowa, na którą składają się wielkie hity lat 70. (Blondie, Kim Wilde i The Velvet Underground) oraz klimatyczne kompozycje autorstwa Guillaume’a Roussela.

 

Marsylia, 1975 rok. Ambitny sędzia Pierre Michel (Jean Dujardin) dostaje przydział do wydziału antynarkotykowego policji z zadaniem rozpracowania grupy przestępczej, odpowiedzialnej za przerzut do USA hurtowych ilości heroiny. Gangiem kieruje bezwzględny i charyzmatyczny Gaëtan „Tany” Zampa (Gilles Lellouche), który pozostaje nieuchwytny dla organów ścigania, skutecznie zacierając ślady i sowicie opłacając skorumpowanych policjantów i urzędników. Michel stawia sobie za punkt honoru, by dopaść Zampę i uprzykrza mu życie na każdym kroku, działając często na granicy prawa. Gangster nie pozostaje mu dłużny, a rywalizacja obu mężczyzn doprowadzi do serii dramatycznych wydarzeń, które wstrząsną całą Francją.

 

Dynamiczny!  Le Monde

Zapierający dech! Le Semaine

Oszałamiający! The Playlist

Dramatyzmem mógłby obdzielić tuzin innych filmówThe Hollywood Reporter

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT