Get Adobe Flash player
B1_Miasteczko_Cut_Bank

Premiera kinowa: 22 maja 2015

Gatunek: thriller/sensacyjny
Produkcja: USA 2014
Reżyseria: Matt Shakman („Sześć stóp pod ziemią”, „Dr House”, „Mad Men”, serial „Fargo”)
ScenariuszRoberto Patino („Synowie Anarchii”)
Obsada: Liam Hemsworth (seria „Igrzyska śmierci”, „Paranoja”, „Niezniszczalni 2”, „Piąty wymiar”), John Malkovich („Red”, „Na linii ognia”, „Tajne przez poufne”, „Być jak John Malkovich”), Billy Bob Thornton („Zły Mikołaj”, „Prosty plan”, „Blizny przeszłości”, „Włamanie na śniadanie”), Michael Stuhlbarg („Poważny człowiek”, „Blue Jasmine”, „Hugo i jego wynalazek”, „Hitchcock”), Bruce Dern, („Nebraska”, „Monster”, „Django”), Oliver Platt („2012”, „Szef”, „X-Men: Pierwsza klasa”), Teresa Palmer („Wiecznie żywy”, „Jestem numerem cztery”, „Grudge – Klątwa2”)

Miasteczko Cut Bank

/Cut Bank/

Thriller noir w reżyserii Matta Shakmana, twórcy najbardziej nowatorskich amerykańskich seriali ostatnich dekad: „Dr House”, „Sześć stóp pod ziemią” i „Mad Men”. Obraz, nawiązujący do kamieni milowych gatunku: „Fargo” i „To nie jest kraj dla starych ludzi”, imponuje doborową obsadą aktorską. Na pierwszym planie „Cut Bank” gwiazdy młodego pokolenia Liam Hemsworth (seria „Igrzyska śmierci”) i Teresa Palmer („Jestem numerem cztery”, „Wiecznie żywy”). Wspierają ich dwukrotnie nominowani do Oscara – John Malkovich i Bruce Dern, zdobywca statuetki Billy Bob Thornton, a także wielokrotnie nominowany do Emmy Oliver Platt i ulubieniec Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych – Michael Stuhlbarg.

Eks-gwiazdor licealnej drużyny futbolowej – Dwayne McLaren (Liam Hemsworth) i jego piękna dziewczyna – Cassandra (Teresa Palmer) marzą, by wyrwać się z rodzinnego Cut Bank w Montanie. Przepustką do lepszego świata może być zarejestrowane przez Dwayne’a na wideo zabójstwo listonosza i nagroda w wysokości 100 000 dolarów, którą wyznaczyła firma pocztowa za dostarczenie dowodów zbrodni. Jednak prowadzący śledztwo szeryf (John Malkovich) nie wierzy, że Dwayne znalazł się na miejscu przestępstwa przypadkowo, zaś porywczy adresat jednej z zaginionych, wraz z listonoszem, przesyłek nie cofnie się przed niczym, aby ją odzyskać. Intryga się zagęszcza, a senne na pozór miasteczko Cut Bank ujawnia przed mieszkańcami kolejne szokujące tajemnice…

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT