Get Adobe Flash player
Nieracjonalny mezszczyzna b1 proof

Premiera kinowa: 14 sierpnia 2015

Gatunek: dramat/komedia
Produkcja: USA 2015
Reżyseria i scenariusz: Woody Allen („O północy w Paryżu”, „Zakochani w Rzymie”, „Blue Jasmine”, „Co nas kręci, co nas podnieca”, „Vicky Cristina Barcelona”, „Wszyscy mówią: kocham cię”, „Manhattan”, „Annie Hall”)
Obsada: Joaquina Phoenixa („Mistrz”, „Spacer po linie”, „Gladiator”, „Ona”, „Osada”), Emma Stone („Birdman”, „Służące”, „Niesamowity Spider-Man”, „Łatwa dziewczyna”), Parker Posey („Ostrożnie z dziewczynami”, „Masz wiadomość”), Gary Wilmes („Sekretne życie Waltera Mitty”, „Salt”, „Cena odwagi”), Jamie Blackley („Zostań, jeśli kochasz”, „Królewna Śnieżka i Łowca”, „Piąta władza”)

Nieracjonalny mężczyzna

/„Irrational Man”/

Zdobywca czterech Oscarów i 20 nominacji do tej Nagrody; mistrz kina i geniusz komedii – Woody Allen przedstawia swój najnowszy obraz – „Irrational Man”. Po romantycznym spacerze szlakiem europejskich stolic, reżyser powraca do rodzinnej Ameryki, gdzie powstały jego najsłynniejsze dzieła, na czele z oscarowym „Blue Jasmine” i uwielbianym przez Polaków „Co nas kręci, co nas podnieca”. Fabuła „Irrational Man” tradycyjnie pozostaje owiana tajemnicą, wiadomo jednak, że skupia się na historii profesora filozofii z Rhode Island, którego życie staje na głowie, gdy ten zaczyna spotykać się z jedną ze swoich studentek. 

W rolach głównych w „Irrational Man” zobaczymy trzykrotnie nominowanego do Oscara – Joaquina Phoenixa („Mistrz”, „Spacer po linie”, „Gladiator”) oraz jedną z najpopularniejszych gwiazd młodego pokolenia; urastającą na nową muzę reżysera, zdobywczynię nominacji do Oscara, BAFTA i Złotego Globu – Emmę Stone („Birdman”, „Służące”). Partnerują im m.in. nominowana do Złotego Globu – Parker Posey („Ostrożnie z dziewczynami”, „Masz wiadomość”), Gary Wilmes („Sekretne życie Waltera Mitty, „Salt”) oraz nowy ulubieniec nastolatków – Jamie Blackley („Zostań, jeśli kochasz”, „Królewna Śnieżka i Łowca”).

 

„Irrational Man” to jeden z najlepszych, dostarczających najwięcej rozrywki filmów Woody’ego Allena ostatnich lat.
The Hollywood Reporter

Pełny humoru i trafnych obserwacji.
Collider

Łączy w jedno doniosłość najlepszych dramatów i nieskrępowaną zabawę płynącą z najlepszych komedii Allena.
BBC

Z pewnością zadowoli fanów Allena.
Onet.pl

„Irrational Man” niewątpliwie się udał. To przyjemne i lekkie kino, nieunikające jednak cięższych tematów.
Film.org.pl

Kino błyskotliwe, przepełnione intertekstualnymi odniesieniami.
Wp.pl

Woody Allen znów robi coś, w czym czuje się dobrze i, co może ważniejsze, rzeczywiście robi to dobrze. To film takiego Allena, jakiego lubią miliony. Kolejna interesująca historia, podsiana inteligentnym humorem. (…) „Irrational Man” zapewnia doskonałą odskocznię od codziennego życia i stanowi kolejny świetny film Woody’ego Allena.
Wprost.pl

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT