Get Adobe Flash player
Niesamowita-Marguerite_3D-DVD

Reżyseria:XAVIER GIANNOLI
Występują:CATHERINE FROT, CHRISTA THÉRET, ANDRÉ MARCON, MICHEL FAU, AUBERT FENOY i inni
Produkcja: Francja 2015
Gatunek: komedia, dramat

NIESAMOWITA MARGUERITE

/MARGUERITE/

Zdobywczyni Cezara – Catherine Frot w inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami historii „najgorszej śpiewaczki świata” Florence Foster Jenkins. Film wyreżyserował dwukrotnie nominowany do Złotej Palmy w Cannes Xavier Giannoli, a Luc Besson okrzyknął dzieło jako „najlepszy francuski film roku”!

Film otrzymał cztery statuetki Cezara w kategorii: Najlepsza aktorka, Najlepsze kostiumy, Najlepszy dźwięk i Najlepsza scenografia.

Okolice Paryża, początek złotych lat dwudziestych XX wieku. Jak co roku, w zamku należącym do Marguerite Dumont zbierają się miłośnicy muzyki. Niewielu z nich osobiście zna bogatą właścicielkę posiadłości. Mówi się tylko, że całe życie poświęciła swojej największej pasji: muzyce. Jednak najsłynniejsze arie w interpretacji pozbawionej słuchu muzycznego Marguerite wprawiają w osłupienie zebranych melomanów. W ramach prowokacji, młody dziennikarz pisze pełną zachwytów recenzję jej występu. To sprawia, że bohaterka jeszcze mocniej zaczyna wierzyć w swój wrodzony talent i postanawia spełnić marzenie życia. Przy wsparciu sowicie opłaconego eksgwiazdora opery, przygotowuje się do pierwszego recitalu przed prawdziwą publicznością.

Dane techniczne DVD:
Napisy: wersja oryginalna z polskimi napisami
Język: wersja oryginalna z polskim lektorem 5.1
Czas: 124 min
Obraz: 16:9 (2.39:1)
Region: 2
Dodatki: zwiastun filmu

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT