Get Adobe Flash player
Plakat_Saga_Wikingow

Premiera kinowa: 1 maja 2015

Gatunek: przygodowy/akcja
Produkcja: Niemcy/RPA/Szwajcaria 2014
Reżyseria: Claudio Fäh („Snajper: Kolejne starcie”, „Człowiek Widmo 2”)
ScenariuszMatthias Bauer i Bastian Zach („Wycieczka bez powrotu”)
Obsada: Ryan Kwanten („Czysta krew”, „Dead Silence”, „Nie ma tego złego…”), Tom Hopper („Piraci”, „Przygody Merlina”, „Tormented”), Charlie Murphy („Tajemnica Filomeny”, „Love/Hate”), James Norton („Wyścig”, Była sobie dziewczyna”), Danny Keogh („Invictus – Niepokonany”, „Death Race 2. Wyścig śmierci 2”)

Saga Wikingów

/NORTHMEN: A Viking Saga /

Zrealizowana z wielkim rozmachem, epicka opowieść o czasach, gdy miarą człowieka była odwaga, a bieg historii wyznaczały topór i miecz. W międzynarodowej koprodukcji, zrealizowanej w mrocznym klimacie hitowej „Gry o tron”, po raz pierwszy na dużym ekranie spotkały się gwiazdy serialowych przebojów „Czysta krew” i „Piraci” – Ryan Kwanten i Tom Hopper, wspierani przez piękną Charlie Murphy, znaną z obsypanej nagrodami, nominowanej do czterech Oscarów, „Tajemnicy Filomeny”. 

Wygnani z ojczyzny Wikingowie, pod wodzą nieustraszonego Asbjörna (Tom Hopper), wyruszają do Brytanii, by zrabowanym z klasztorów złotem wykupić swą wolność i powrót do kraju. Gdy ich podróż przerywa sztorm, który zatapia statek i wyrzuca rozbitków na szkockim wybrzeżu, jedyną szansą na przetrwanie za linią wroga staje się wyprawa do rządzonej przez Wikingów osady Danelaw. Po drodze ludzie Asbjörna napadają na zbrojny konwój, a w ich ręce wpada piękna Lady Inghean (Charlie Murphy), córka króla Szkotów – Dunchaida (Danny Keogh). Zrozpaczony władca wzywa na pomoc Wilcze Stado – oddział okrytych złą sławą najemników, którym przywodzi para bezlitosnych morderców Hjorr (Ed Skrein) i Bovarr (Anatole Taubman). Pogoń jest coraz bliżej, jednak do Wikingów dołącza niespodziewanie tajemniczy mnich Conall (Ryan Kwanten), który zna lokalizację Ścieżki Węża – zagubionego i cieszącego się złą sławą traktu wiodącego do Danelaw.

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT