Get Adobe Flash player
nowa_dziewczyna_4h

Premiera kinowa: 3 lipca 2015

Gatunek: thriller/dramat/komedia
Produkcja: Francja 2014
Reżyseria i scenariusz: François Ozon („Basen”, „8 kobiet”, „5×2 pięć razy we dwoje”, „Żona doskonała”, „U niej w domu”, „Młoda i piękna”)
Obsada: Romain Duris („Heartbreaker. Licencja na uwodzenie”, „Smak życia”, „Exils”, „Niebo nad Paryżem”, „Dziewczyna z lilią”), Anaïs Demoustier („Sponsoring”), Raphaël Personnaz („Anna Karenina”, „Terytorium wroga”), Michèle Raingeval („Przeszłość”, „U niej w domu”), Aurore Clément („Czas Apokalipsy”, „Maria Antonina”, „Paryż, Teksas”)

Nowa dziewczyna

/„Une nouvelle amie”/

BLISKO PÓŁ MILIONA WIDZÓW WE FRANCJI!

Nowy film François Ozona – twórcy hitu „8 kobiet” oraz dwukrotnie nominowanego do Złotej Palmy na festiwalu filmowym w Cannes („Młoda i piękna”, „Basen”) zdobywcy Europejskiej Nagrody Filmowej za Najlepszy Scenariusz („U niej w domu”). W rolach głównych francuski amant – Romain Duris(„Heartbreaker. Licencja na uwodzenie”, „Smak życia”) oraz Anaïs Demoustier – gwiazda głośnego „Sponsoringu” Małgorzaty Szumowskiej. Nowa produkcja Ozona została uhonorowana Sebastiane Award dla Najlepszego Filmu w San Sebastian oraz zdobyła Nagrodę Publiczności na festiwalu w Petersburgu. Scenariusz powstał na podstawie opowiadania Ruth Rendell. Jedną z poprzednich książek autorki zekranizował Pedro Almodóvar („Drżące ciało”).

Claire i Laura to najlepsze przyjaciółki od dzieciństwa. Są nierozłączne i dzielą ze sobą wszystkie najważniejsze momenty życia. Pewnego dnia Laura zapada na ciężką chorobę i wkrótce potem umiera. Claire popada w depresję. Chcąc sobie poradzić ze stratą, zaczyna pomagać Davidowi – mężowi przyjaciółki, który samotnie wychowuje niemowlę. Kobieta nie wie jednak, że mężczyzna ukrywa przed światem mroczny sekret. Podczas niezapowiedzianej wizyty w domu Laury i Davida, Claire natyka się na tajemniczą Virginię. Nowa dziewczyna ma na sobie ubrania Laury, a w jej twarzy jest coś niepokojąco znajomego.

„Powiew suspensu jak u Hitchcocka i seksualny niepokój jak u Almodóvara”
Variety.com
„Wysmakowane spojrzenie na pożądanie i seksualność”
Hollywoodreporter.com
„Mistrzowski”
Tiff.net

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT