Get Adobe Flash player
ObceCialo_plakat

Premiera kinowa: 5 grudnia 2014

Gatunek: dramat/thriller
Produkcja: Polska/Włochy/Rosja 2013
Reżyseria i scenariusz: Krzysztof Zanussi („Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową”, „Persona non grata”, „Cwał”, „Barwy ochronne”)
Muzyka: Wojciech Kilar („Pianista”, „Pan Tadeusz”, „Rejs”, „Ziemia obiecana”, „Dziewiąte wrota” , „Drakula”)
Obsada: Agata Buzek („Rewers”, „Fotograf”, „Zemsta”, „Ryś”), Riccardo Leonelli („Young Europe”), Agnieszka Grochowska („W ciemności”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Bez wstydu”, „Pręgi”), Weronika Rosati („Pitbull”, Obława”, „W ciemności”, „Last Vegas”), Janusz Chabior („Kołysanka”, „Symetria”, „Hardkor Disko”, „Służby specjane”, „Drogówka”), Jacek Poniedziałek („Rewers”, „Boisko bezdomnych”, „Sąsiady”, „1920 Bitwa Warszawska”), Ewa Krasnodębska („Facet (nie)potrzebny od zaraz”, „Jeszcze nie wieczór”), Sławomir Orzechowski („Dom zły”, „Komornik”, Cześć, Tereska”), Stanisława Celińska („1920 Bitwa Warszawska”, „Katyń”, „Ryś”, „Jasne błękitne okna”, „Złoto dezerterów”)

Obce ciało

Międzynarodowa koprodukcja w reżyserii Krzysztofa Zanussiego w gwiazdorskiej obsadzie. Agacie Buzek, Agnieszce Grochowskiej i Weronice Rosati na ekranie partneruje niezwykle przystojny Włoch – Riccardo Leonelli. W pozostałych rolach zobaczymy Janusza Chabiora, Jacka Poniedziałka, Ewę Krasnodębską, Sławomira Orzechowskiego oraz Stanisławę Celińską. „Obce ciało” to ostatni film, do którego muzykę napisał wybitny kompozytor – zmarły w grudniu 2013 roku Wojciech Kilar.

Angelo (Riccardo Leonelli) i Kasia (Agata Buzek) poznają się w skąpanych słońcem Włoszech i zakochują w sobie od pierwszego wejrzenia. Ich związek zostaje jednak gwałtownie przerwany decyzją dziewczyny o wstąpieniu do klasztoru i jej wyjazdem do Polski. Angelo rusza za ukochaną, aby nakłonić ją do zmiany zdania. Zatrudnia się w międzynarodowej korporacji, a jego zwierzchnikiem zostaje bezwzględna i cyniczna szefowa – Kris (Agnieszka Grochowska). Wspierana przez gotową na wszystko asystentkę Mirę (Weronika Rosati), kobieta będzie próbowała zmusić podwładnego do złamania wszystkich zasad, którym zawsze był wierny.

„Absolutnie zapadający w pamięć, głównie dzięki doskonałym kreacjom aktorskim”
- POST MAGAZINE

„Zaskakujący”
- Woman USA

„Grochowska wygląda i gra niczym połączenie Juliette Binoche i Evy Green”
- A.V. Club

„Intrygująca i tajemnicza historia miłosna”
- Toronto Film Scene

„Prowokujący”
- Hollywood Reporter

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT