Get Adobe Flash player
OJCIEC plakat kopia_1

Premiera: 10 czerwca 2016

Gatunek: dramat
Produkcja: Polska 2015
Produkcja: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
Koprodukcja: Lightcraft
Producent: Włodzimierz Niderhaus
Koproducenci: Daniel Markowicz, Piotr Galon
Dystrybucja w Polsce: Kino Świat Sp. z o.o.
Reżyseria i scenariusz: Artur Urbański („Bellissima”)
Obsada: Artur Urbański, Zygmunt Malanowicz („Córki Dancingu”, „Wszystko, co kocham”, „TuliPany”), Karolina Porcari („Dzień kobiet”, „Róża”, „Come l’ombra”, „Music, War and Love”), Dawid Ogrodnik („Ostatnia Rodzina”, „Disco Polo”, „Chce się żyć”, „Jesteś Bogiem”), Michalina Olszańska („Córki Dancingu”, „Anatomia zła”, „Piąte: nie odchodź”), Andrzej Konopka („Córki Dancingu”, „Żyć nie umierać”), Redbad Klijnstra („Trzeci”, „Jasne błękitne okna”, „Mała wielka miłość”, „Trick”), Renate Jett („Italiani”, Nieruchomy „poruszyciel”), Piotr Najsztub („Powiedz to, Gabi”),  Sebastian Łach („Pakt”, „Facet (nie)potrzebny od zaraz”, „Zero”, „Hiszpanka”), Józef Urbański

Ojciec

„Ojciec” to nowy obraz Artura Urbańskiego – twórcy wielokrotnie nagradzanej „Bellissimy” (w tym dwukrotne wyróżnienie za reżyserię na międzynarodowym festiwalu w Wenecji i Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni). Film został wyróżniony na Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa oraz na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i film”. W filmie wystąpili m.in.: Zygmunt Malanowicz, Dawid Ogrodnik, Michalina Olszańska, Renate Jett i Piotr Najsztub. Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński Junior, znany ze współpracy z Wojtkiem Smarzowskim przy „Domu złym”, „Róży” i „Drogówce”. Film został wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych – największą państwową wytwórnię filmową w Polsce, która ma na swoim koncie takie filmy jak: „Generał Nil”, „Róża”, Karbala”, „Dziewczyna z szafy” czy „Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy”. „Ojciec” powstał w koprodukcji z Lightcraft i jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Konstanty (Artur Urbański) jest w związku z dwukrotnie od siebie młodszą, piękną Milą (Karolina Porcari). Ich codzienność to obiady w renomowanych restauracjach, spotkania towarzyskie i luksusowe mieszkanie w samym centrum wielkiego miasta. Para oczekuje narodzin swojego pierwszego dziecka. Na dzień przed terminem porodu Konstanty otrzymuje wiadomość o śmierci ojca. Mężczyzna staje przed dylematem, czy jechać na pogrzeb, czy asystować przy narodzinach. Na drodze Konstantego staje lokalny gangster (Dawid Ogrodnik), który wraz ze swoją siostrą (Michalina Olszańska) składają mu niepokojącą propozycję.

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT