Get Adobe Flash player
PIATE NIE ODCHODZ plakat

Premiera kinowa: 13 marca 2015

Gatunek: dramat/ obyczajowy
Produkcja: Polska 2014
Reżyseria:Katarzyna Jungowska („Popatrz na mnie”)
Scenariusz: Eric Stępniewski („Trick”), Wojciech Lepianka („Mój rower”, „Edi”)
Obsada: Łukasz Simlat („U Pana Boga w ogródku”, „Wymyk”, „Vinci”, „Zbliżenia”, „Krew z krwi”), Michalina Olszańska („Jack Strong”, „Miasto 44”, „Facet (nie)potrzebny od zaraz”), Daniel Olbrychski („Potop”, „Ogniem i mieczem”, „Sęp”, „Salt”, „Ziemia obiecana”), Grażyna Szapołowska („Pan Tadeusz”, „Brat naszego Boga”, „Krótki film o miłości”, „1920: Bitwa Warszawska”, „Biegnij, chłopcze, biegnij”), Marta Dąbrowska („Bogowie”, „Jasminum”, „Trick”, „1920: Bitwa Warszawska”), Halina Skoczyńska („Wszystko, co kocham”), Piotr Tołoczko („Zbliżenia”, „Generał Nil”), Natalia Szyguła („Ojciec Mateusz”, „Czas honoru”, „Glina”, „Plebania”, „Rezerwat”), Patrycja Markowska

Piąte: nie odchodź!

NAJLEPSZY DEBIUT ROKU!

Debiutancki film Katarzyny Jungowskiej, uhonorowany prestiżową Nagrodą Perspektywa im. Janusza Morgensterna. W rolach głównych: Łukasz Simlat, Grażyna Szapołowska, Daniel Olbrychskii niezwykle uzdolniona aktorka młodego pokolenia Michalina Olszańska, która zagrała w filmach „Jack Strong” i „Miasto 44”. „Piąte: nie odchodź” to również debiut aktorski piosenkarki Patrycji Markowskiej. Za zdjęcia odpowiedzialny jest Piotr Śliskowski („Mój rower”, „Generał Nil”, „80 milionów”) a oprawą muzyczną zajął się Paweł Mykietyn („33 sceny z życia”, „Essential Killing”, „Tatarak”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”). Stylizacje aktorów zaprojektował Maciej Zień. Film ze specjalnym udziałem profesjonalnych tancerzy Opery Narodowej w Warszawie.

Po stracie matki piętnastoletnia Roma próbuje uporządkować swoje życie  na nowo. Mieszka z ojcem. Mężczyzna jest jednak kompletnie pochłonięty pracą i zaniedbuje relacje z córką. Pomimo wzajemnej potrzeby bliskości, oboje żyją obok siebie i nie potrafią nawiązać głębokiego kontaktu. Dziewczyna znajduje ukojenie w intensywnych treningach tańca. Pewnego dnia do opuszczonego domu w sąsiedztwie Romy wprowadza się tajemniczy nieznajomy (Daniel Olbrychski). Nastolatka zaczyna podejrzewać, że małomówny mężczyzna jest jej Aniołem Stróżem.

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT