Get Adobe Flash player
LA-CHTITE-FAMILLE

Premiera: 3 sierpnia 2018

Gatunek: komedia
Produkcja: Francja 2018
Reżyseria: Dany Boon („Przychodzi facet do lekarza”, „Jeszcze dalej niż Północ”, „Agentka specjalnej troski”,)
Scenariusz: Dany Boon (, „Przychodzi facet do lekarza”, „Jeszcze dalej niż Północ”, „Agentka specjalnej troski”,), Sarah Kaminsky („Agentka specjalnej troski”)
Obsada: Dany Boon („Dusigrosz”, „Lolo”, „Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości”, „Wyszłam za mąż, zaraz wracam”, „Kobieta na Marsie, mężczyzna na Wenus”), Line Renaud („Jeszcze dalej niż Północ”), Laurence Arné („Dusigrosz”), Guy Lecluyse („Przychodzi facet do lekarza”, „Nic do oclenia”, „Jeszcze dalej niż Północ”, „36”), François Berléand („Transporter”, „Pan od muzyki”, „Nie mów nikomu”), Valérie Bonneton („Przychodzi facet do lekarza”, „Niewinne kłamstewka”)

Rodziny się nie wybiera

/La Ch’tite Famille/

Czy kariera wybitnego paryskiego projektanta załamie się, gdy w jego życie wkroczy zapomniana i niezwykle szalona rodzinka? A może potrzebne będzie jeszcze mocne uderzenie w głowę, które spowoduje zanik pamięci i cofnie do poziomu 17-latka? Odpowiedź znajdziecie w najnowszym filmie speca od najlepszych komedii – Dany’ego Boona, gwiazdy hitów: „Przychodzi facet do lekarza”, „Jeszcze dalej niż Północ” i „Kobieta na Marsie, mężczyzna na Wenus”. Obraz ten stał się ogromnym sukcesem we Francji, gdzie przez 3 tygodnie królował na szczycie Box Office, pobił frekwencję produkcji „Nowe oblicze Greya” i zgromadził w kinach ponad 5 MILIONÓW WIDZÓW!!

Wszyscy znają go jako pozbawionego własnej rodziny, wychowanego w sierocińcu genialnego projektanta wnętrz ukrywającego pod tajemniczym pseudonimem: Valentin D. Wspólnie ze swoją piękną partnerką Constance, kolejnymi kolekcjami rzucają Paryż i światowy design na kolana. Wszystko zmieni się jednak, kiedy o jego istnieniu przypomni sobie jego mieszkająca w prowizorycznej przyczepie na północy Francji i posługująca się ciężkim do zrozumienia dialektem szalona rodzina. Obchodząca właśnie urodziny matka Valentina D. oraz jego brat wraz z żoną i córką bez zapowiedzi przyjeżdżają do Paryża i rzucają się w objęcia przerażonego projektanta podczas otwarcia wystawy prezentującej najnowszą kolekcję. Na domiar złego, w wyniku wypadku samochodowego traci on pamięć i cofa się do własnych wspomnień z wieku 17 lat – wtedy nie znał jeszcze swojej obecnej partnerki i kochał się w obecnej żonie brata. Zapomina również jak mówi się po francusku w pięknym paryskim akcencie i zaczyna niezrozumiale bełkotać w dziwacznym dialekcie z dalekiej północy kraju. Constance zrobi wszystko, by odzyskać swojego dawnego partnera. Rodzina Valentina zostaje w Paryżu i zrobi wszystko, aby wywrócić jego życie do góry nogami.

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT