Get Adobe Flash player
plakat_filmu_Saint_Laurent

Premiera kinowa: 12 grudnia 2014

Gatunek: biograficzny
Produkcja: Francja 2014
Reżyseria: Bertrand Bonello („Le pornographe”, „Tiresia”, „O wojnie”)
Scenariusz: Bertrand Bonello, Thomas Bidegain
Obsada: Gaspard Ulliel („Bardzo długie zaręczyny”, „Zakochany Paryż”, „Hannibal. Po drugiej stronie maski”, „Księżniczka Montpensier”), Louis Garrel („Marzyciele”, „Zwyczajni kochankowie”, „Wyśnione miłości”, „Gorące lato”), Léa Seydoux („O północy w Paryżu”, „Żegnaj, królowo”, „Życie Adeli – Rozdział 1 i 2”, „Grand Budapest Hotel”), Jérémie Renier („Pokuta”, „Milczenie Lorny”, „Żona doskonała”, „Chłopiec na rowerze”), Valeria Bruni Tedeschi („5×2”, „Czas, który pozostał”, „Monachium”, „Dobry rok”)

Saint Laurent

Wystawna biografia legendarnego projektanta mody Yves Saint Laurenta. W roli tytułowej wystąpił Gaspard Ulliel, znany zarówno z ról romantycznych kochanków („Bardzo długie zaręczyny”), jak i psychopatycznych morderców („Hannibal. Po drugiej stronie maski”). Aktorowi partnerują – znany z „Marzycieli” Louis Garrel jako Jacques de Bascher, natchnienie i współpracownik wielkiego projektanta oraz Léa Seydoux, gwiazda allenowskiego „O północy w Paryżu” i nagrodzonego w ubiegłym roku Złotą Palmą w Cannes „Życia Adeli – Rozdział 1 i 2”.

Akcja filmu Bertranda Bonello koncentruje się na 10 latach z bogatej biografii Francuza, obejmując okres od 1965 do 1976 roku. To czas jego największych sukcesów w karierze, a jednocześnie czas największych porażek w życiu osobistym.

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT