Get Adobe Flash player
Stulatek_1str-DVD

Reżyseria: FELIX HERNGREN
Występują: ROBERT GUSTAFSSON, IWAR WIKLANDER, DAVID WIBERG, MIA SKÄRINGER, ALAN FORD,GEORG NIKOLOFF
Produkcja: Szwecja 2013
Gatunek: komedia

STULATEK, KTÓRY WYSKOCZYŁ PRZEZ OKNO I ZNIKNĄŁ

Niezwykła komedia, okrzyknięta przez amerykańskich krytyków nowym „Forrestem Gumpem”, która podbiła europejskie kina. Filmowa wersja bestsellerowej powieści Jonasa Jonassona.

Zdawać by się mogło, że pełne ekscytujących przygód życie Allan Karlssona dobiegnie końca w domu spokojnej starości. Nic bardziej mylnego – bohater, pomimo setki na karku, wciąż cieszy się doskonałym zdrowiem. Podczas, gdy personel przygotuje dla niego wielkie przyjęcie urodzinowe, Allan wyskakuje przez okno i brawurowo ucieka z ośrodka, inicjując serię zabawnych i zaskakujących zdarzeń. Walizka pełna pieniędzy, banda motocyklistów, słoń-cyrkowiec, angielski gangster-choleryk, najbardziej flegmatyczny policjant świata – dla przeciętniaka każdy z elementów tej osobliwej wycieczki stałby się przygodą życia. Ale nie dla Allana, który nie tylko był naocznym świadkiem, ale również odegrał kluczową rolę w najważniejszych wydarzeniach XX wieku. Podróżując po całym świecie i wykonując tajne misje, zawarł, między innymi, znajomość z generałem Franco, Stalinem, prezydentami USA Trumanem i Reaganem, Michaiłem Gorbaczowem oraz niezbyt lotnym bratem-bliźniakiem Alfreda Einsteina.

 

Świeży i niekonwencjonalny! Reżyser umiejętnie porusza się między dwoma planami: przeszłym i teraźniejszym” – ScreenDaily

Nowy ‘Forrest Gump’” – The Hollywood Reporter

Humor powieści Jonassona przeniesiony na ekran bawi jeszcze bardziej” – The List

Wszyscy fani książki będą zachwyceni. To jedna z najlepszych adaptacji powieści wszech czasów!” – Moviezine

Przezabawny i kapitalnie zagrany! Robert Gustafsson jest fantastyczny!” – Filmdelta

 

Dane techniczne DVD:

Język: szwedzki, polski /lektor/

Napisy: polskie

Czas: 110 min

Format obrazu: 16:9 (1.77:1)

Dźwięk:  5.1

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT