Get Adobe Flash player
UwolnicMikolaja_pl

Premiera kinowa: 5 grudnia 2014

Gatunek: komedia
Produkcja: USA/Wielka Brytania 2014
Reżyseria i scenariusz: Christopher Smith („Lęk”, „Redukcja”, „Piąty wymiar”)
Obsada: Jim Broadbent („Atlas chmur”, „Żelazna dama”, „Harry Potter i Insygnia Śmierci”, „Indiana Jones i królestwo kryształowej czaszki”, „Iris”), Warwick Davis („Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”, „Harry Potter i Insygnia Śmierci”, „Gwiezdne wojny: Mroczne widmo. Część 1”), Rafe Spall („Daję nam rok”, „Życie Pi”, „Prometeusz”), Kit Connor (po raz pierwszy na ekranie!), Jodie Whittaker (seriale: „The Smoke”, „Broadchurch”)

Uwolnić Mikołaja!

Tej zimy najulubieńszy święty wszystkich dzieciaków, zamiast przynosić paczki, sam trafi do… paczki! A wszystko to w pełnej humoru familijnej produkcji „Uwolnić Mikołaja!”. Komedia, wyprodukowana przez samego Ridleya Scotta, ze zdobywcą Oscara Jimem Broadbentem w roli tytułowej, wejdzie do kin 5 grudnia. W polskiej wersji językowej głosem świętego skazanego na… śmiech przemówi Andrzej Grabowski.

Testując nowe sanie, Święty Mikołaj powoduje wypadek i rozbija swój pojazd w centrum Londynu. Po wielkiej kraksie, zakończonej przymusowym lądowaniem w altance, znajduje schronienie u 9-letniego Toma i jego ojca – Steve’a, który niedawno wyszedł z więzienia. Mężczyzna nie chce pakować się w kłopoty i woli unikać kontaktów ze stróżami prawa. Kiedy jednak Mikołaj omyłkowo trafia za kratki, Tom zmusza tatę do działania. Razem spróbują uwolnić poczciwego brodacza, odbić jego renifery z przytułku dla zwierząt i umożliwić świętemu powrót do Laponii. A na realizację tej świątecznej misji niemożliwej mają zaledwie 24 godziny, bo nazajutrz zaczyna się Boże Narodzenie! A jeśli Święty trafił do paczki, kto rozda… paczki?

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT