Get Adobe Flash player
Plakat TasmyWatykanu

Premiera kinowa: 24 lipca 2015

Gatunek: horror
Produkcja: USA 2014
Reżyseria: Mark Neveldine („Adrenalina”, „Adrenalina 2. Pod napięciem”, „Gamer”)
Scenariusz: Chris Morgan („Wanted – Ścigani”, „Szybko i wściekle”, „Szybcy i wściekli 5-7”), Christopher Borrelli („Zabójczy szept”, „Armageddon”, „Con Air: Lot skazańców”)
Obsada: Michael Peña („Bogowie ulicy”, „Gangster Squad. Pogromcy mafii”, „American Hustle”, „Babel”, „Miasto gniewu”)Olivia Dudley („Dyktator”, „Czarnobyl. Reaktor strachu”, „CSI: Kryminalne zagadki Miami”)Kathleen Robertson („Hollywoodland”, „Straszny film 2”, „Sam”, „Three Days in Havana”)Djimon Hounsou („Krwawy diament”, „Wyspa”, „Gladiator”, „Constantine”)Peter Andersson („Jack Ryan: Teoria chaosu”, „Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”, „Plotka”)

Taśmy Watykanu

/Vatican Tapes /

Scenarzysta „Szybkich i wściekłych” –najpopularniejszego cyklu hitów Universal Studios ostatnich lat oraz autor efektów specjalnych do hollywoodzkich superprodukcji „Armageddon” i „Con Air: Lot skazańców” odkrywają jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic Watykanu – historię krwawych egzorcyzmów, które czarnymi zgłoskami zapisały się w kościelnych kronikach opętania.

27-letnia Angela Holme  w zagadkowy sposób sprowadza cierpienie i śmierć na każdego, kto znajdzie się w jej pobliżu. Miejscowy ksiądz, ojciec Lozano, zaczyna badać jej przypadek i dochodzi do wniosku, że kobieta padła ofiarą opętania. Bezradny w konfrontacji z nieczystymi siłami, zwraca się o pomoc do władz Kościoła. Na prośbę kapłana, Watykan wysyła na miejsce parę doświadczonych egzorcystów – kardynała Bruuna i asystującego mu wikariusza Imaniego. Duchowni nie wiedzą, że wkrótce przyjdzie im się zmierzyć ze starożytnym demonem, którego szatańskie moce wykraczają poza wszystko, z czym dotychczas mieli do czynienia.

 

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT