Get Adobe Flash player
w-imie-p

Reżyseria: MAŁGOŚKA SZUMOWSKA 
Występują: ANDRZEJ CHYRA, MATEUSZ KOŚCIUKIEWICZ, MAJA OSTASZEWSKA, ŁUKASZ SIMLAT, TOMASZ SCHUCHARDT, OLGIERD ŁUKASZEWICZ 
Produkcja: Polska 2013

W IMIĘ…

Nowy, wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych festiwalach, film MAŁGOŚKI SZUMOWSKIEJ, autorki głośnych „33 scen z życia” i „Sponsoringu”. Jego światowa premiera miała miejsce na festiwalu w Berlinie, gdzie jako jeden z nielicznych polskich filmów w historii, prezentowany był w Konkursie i nominowany do Złotego Niedźwiedzia.

Podczas 38. Festiwalu Filmowego w Gdyni film i producenci filmu zostali uhonorowani SREBRNYMI LWAMI. Nagrody otrzymali także: Małgośka Szumowska za reżyserię oraz Andrzej Chyra za główną rolę męską.

Ksiądz Adam (Andrzej Chyra) obejmuje nową parafię i organizuje ośrodek dla trudnej młodzieży. Szybko przekonuje do siebie ludzi energią, charyzmą i otwartością. Przyjaźń z miejscowym outsiderem (w tej roli Mateusz Kościukiewicz) zmusi kapłana do zmierzenia się z własnymi problemami, przed którymi kiedyś uciekł w stan duchowny. Poruszająca opowieść o człowieku uwikłanym w intymny dramat.

„Szumowska nie ocenia, nie piętnuje. Pokazuje dramat. Dzięki świetnej kreacji Andrzeja Chyry ogromnie przejmujący” Barbara Hollender / Rzeczpospolita „Szumowska po raz kolejny poszła pod prąd i przełamała tabu” Krzysztof Kwiatkowski / Wprost „Bardzo aktualny komentarz obecnej sytuacji w Kościele” Dieter Kosslick, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Berlinale

Dane techniczne: 
Język: polski, audiodeskrypcja dla niewidomych 
Napisy: angielskie 
Czas: 96 min 
Obraz 16:9 (2.40:1) 
Dźwięk: 5.1 DD 
Dodatki: zwiastun filmu, wywiady

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT