Get Adobe Flash player
miko_mini

Gatunek: familijny/komedia
Produkcja: Francja 2014
Reżyseria: Laurent Tirard („Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości”, „Mikołajek”, „Zakochany Molier”)
Scenariusz: Laurent Tirard, René Goscinny i Jean-Jacques Sempé
Obsada: Mathéo Boisselier, Valérie Lemercier („Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości”, „Goście, goście”, „Mikołajek”), Kad Merad („Jeszcze dalej niż Północ”, „Mikołajek”, „Nie martw się o mnie”, „Pan od muzyki”), François Damiens („Delikatność”, „Mikołajek”, „Heartbreaker. Licencja na uwodzenie”, „Nic do oclenia”), Bouli Lanners („Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości”, „Asterix na olimpiadzie”, „Nic do oclenia”)

WAKACJE MIKOŁAJKA

/Les vacances du petit Nicolas/

Nowy Mikołajek to pełna uroku i humoru ekranizacja opowiadań autorstwa René Goscinnego i Jean-Jacquesa Sempégo, które od pięćdziesięciu lat stanowią ulubioną lekturę i rozrywkę dla kolejnych pokoleń. W dorosłej obsadzie filmu zobaczymy m.in. dwukrotną zdobywczynię Cezara – Valérie Lemercier i laureata tej nagrody, znanego z komediowego przeboju „Jeszcze dalej niż Północ” – Kada Merada. W polskiej wersji językowej – przygotowanej przez twórców kinowego przeboju „Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości” – powracają, jako rodzice Mikołajka, Tomasz Kot i Agata Kulesza. 

Z ostatnim szkolnym dzwonkiem Mikołajek pakuje walizki i w towarzystwie rodziców i babci wyrusza na upragnione wakacje nad morze. Na malowniczych plażach pensjonatu Rybitwa chłopiec szybko pozna nowych, oddanych przyjaciół. Wśród nich znajdują się: Błażej, który nie jest na wakacjach, bo jest… miejscowy, Fortunat – łakomczuch potrafiący zjeść dosłownie wszystko, Dżodżo, którego akcent rozbawia do łez, płaczliwy Kryspin, a także przemądrzalec Kosma. Dla ich wesołej paczki każdy dzień to doskonała okazja do nowych przygód. Sprawy i zabawy skomplikują się jednak, gdy do grona małych rozrabiaków dołączy pierwsza dziewczynka – małomówna Izabela. Mikołajek, jak zwykle wierny swojej szkolnej miłości – Jadwini, zrobi wszystko, by pozbyć się niechcianej towarzyszki. Wraz z przyjaciółmi zaczyna knuć kolejne, coraz śmieszniejsze i wymyślniejsze plany, mające zmusić Izabelę i jej rodziców do opuszczenia kurortu. Zanim sprawa znajdzie swój finał, pośród plaż, hotelów i lasów nasi bohaterowie przeżyją wakacje, których i oni, i dorośli już nigdy nie zapomną.

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT