Get Adobe Flash player
Plakat B1_ZabojcyBazantow

Premiera kinowa: 24 kwietnia 2015

Gatunek: thiller
Produkcja: Dania 2014
Reżyseria: Mikkel Nørgaard („Kobieta w klatce”)
Scenariusz: Nikolaj Arcel, Rasmus Heisterberg („Kobieta w klatce”, „Kochanek królowej”, „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”) na podstawie książki Jussi Adler-Olsen
Obsada: Nikolaj Lie Kaas („Kobieta w klatce”, „Bestia”, „Anioły i demony”, „Bracia”, „Jabłka Adama”), Pilou Asbæk („Lucy”, „Rodzina Borgiów”, „Porwanie”, „Niewygodna prawda”), Danica Curcic („Wallander”), Søren Pilmark („Kobieta w klatce”, „The Killing”, „Migające światła”), Fares Fares („Szybki cash”, „Wróg numer 1”, „Kobieta w klatce”)

Zabójcy Bażantów

/„Fasandræberne”/

Ekranizacja bestsellerowego thrillera „Zabójcy bażantów” autorstwa mistrza skandynawskiego kryminału Jussiego Adler-Olsena. Entuzjastycznie przyjęta przez krytykę i czytelników powieść sprzedała się w całej Europie w ponad milionowym nakładzie. Zaś film na jej podstawie stał się najbardziej kasowych duńskim filmem wszech czasów, detronizując na lokalnym rynku największe hity Hollywood! Za kamerą stanął Mikkel Nørgaard, reżyser „Kobiety w klatce”, a przed nią – ponownie – Nikolaj Lie Kaas jako niepokorny detektyw Carl Mørck.

Detektywi z Departamentu Q – zajmującego się nierozwiązanymi i przeterminowanymi sprawami – próbują rozwikłać makabryczną zbrodnię sprzed lat.  Choć rzekomy zabójca od prawie dwóch dekad siedzi za kratkami, na policję zgłasza się świadek, który rzuca nowe światło na dawno zamkniętą sprawę. Podejrzani – byli uczniowie prestiżowej szkoły z internatem – aktualnie należą do elity duńskiego społeczeństwa. Detektyw Carl Mørck i jego asystent Assad muszą rozwikłać zagadkę i znaleźć sposób na pociągnięcie do odpowiedzialności prawdziwych morderców. Czy pomoże im w tym bezdomna Kimmie, niegdyś uczennica tej samej ekskluzywnej szkoły, która była zamieszana w tajemnicze wydarzenia sprzed lat?

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT