DVD / Zapowiedzi / KRUK. CZORNY WORON NIE ŚPI

KRUK. CZORNY WORON NIE ŚPI

„Kruk. Czorny Woron nie śpi” to drugi sezon podlaskiej historii komisarza Adama Kruka. Postaci złożonej, mierzącej się z wewnętrznymi demonami. Kruk (w tej roli znakomity Michał Żurawski) wraca do Białegostoku, gdzie nie tylko prowadzi śledztwo dotyczące mafijnych interesów, ale też poddaje się rytuałom szeptów, które mają uzdrowić jego duszę. Pomaga mu w tym stara Szeptucha. W nowej serii, oprócz znanych już postaci, pojawią się nowi, wyraziści bohaterowie, których losy na różne sposoby splatają się z historią tytułowego Kruka. Do obsady serialu dołączyli m.in. Magdalena Koleśnik oraz Leszek Lichota.

Na Podlasiu trwa wojna mafii o kontrolę nad biznesem ty¬toniowym. Policja organizuje nalot na dziuplę lokalnego gangu. Adam Kruk (Michał Żurawski) w drodze na akcję poznaje intrygującą, bardzo pewną siebie policjantkę Justynę (Magdalena Koleśnik). Gdy chwilę później kobieta znajduje się w niebezpieczeństwie, to on ratuje jej życie. Ich więź zacieśnia się, gdy Kruk pomaga Justynie w trudnej sprawie zabójstw rudo¬włosych kobiet. Adam porozumienia nie potraf i jednak znaleźć z komisarzem Kołeckim (Leszek Lichota), który do tej pory sam prowadził śledztwo dotyczące mafijnych interesów. Niechęć i napięcie na komendzie rośnie.

Jednocześnie nękające Kruka niekontrolowane problemy z agre¬sją sprawiają, że jego życie staje się nieznośne. Komisarz drży o dobro swojej rodziny. Desperacko szuka pomocy u starej Szeptuchy, podlaskiej znachorki, lekarki skołatanych dusz. Równole¬gle bezpieczeństwo jego bliskich staje się zagrożone, gdy Kruk wpada na trop mafijnych powiązań.

Wsparcie finansowe Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Dane techniczne DVD: Ilość DVD: 3 płyty Ilość odcinków serialu: 6 Język: polski 5.1; audiodeskrypcja 2.0 Napisy: angielskie, polskie /dla os. niesłyszących/ Czas łączny ok: 320 min Obraz: 16:9 (2.39:1) Region: 2 Dodatki: zwiastun filmu, materiały Making Of, teledysk: BARTOSZ CHAJDECKI feat. POŁUDNICE - Czorny Woron nie śpi Dodatki: zwiastun filmu, materiały Making Of, teledysk: BARTOSZ CHAJDECKI feat. POŁUDNICE - Czorny Woron nie śpi