Kino / Zapowiedzi / PHOTON

PHOTON

Uhonorowany Nagrodą Publiczności na Festiwalu Filmowym T-Mobile Nowe Horyzonty i Złotym Pazurem na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni fascynujący fabularyzowany film dokumentalny o budowie i ewolucji wszechświata. Film w reżyserii jednego z najważniejszych polskich artystów wizualnych młodego pokolenia, nagrodzonego Paszportem Polityki Normana Leto. W roli głównej – naukowca i narratora objaśniającego skomplikowany świat nauki, występuje Andrzej Chyra („Ach śpij, kochanie”, „Ostatnia rodzina”). Film inspirowany jest książkami Davida Deatscha, autora takich bestsellerów, jak "Początek nieskończoności" czy "Materia rzeczywistości".

Od Wielkiego Wybuchu do rewolucji kwantowej, od początku czasu do narodzenia się planet i ewolucji biologicznego życia – i dalej w kierunku nieznanej przyszłości. Fascynujące zobrazowania największych pytań stojących przed nauką stanowią zarówno prowokującą do myślenia, dwugodzinną lekcję fizyki, jak i pomost między abstraktem, badaniem naukowym oraz komunikacją wyników. Animowane wzory cząsteczek, fal i zjawisk, które są zarówno za małe, jak i za duże, by je obserwować gołym okiem, ujawniają swoje sekrety w zrozumiałym dla nas języku wizualnym.

Dane techniczne DVD: Język: polski 5.1, 2.0 Napisy: angielskie Czas: 103 min Obraz: 16:9 (2.39:1) Region: 2 Dodatki: zwiastun filmu