Kino / Zapowiedzi / WYBAWIENIE

WYBAWIENIE

"Wybawienie" to trzecia, po "Kobiecie w klatce" i Zabójcach bażantów", ekranizacja bestsellerowej serii książek skandynawskiego autora - Jussi Adler-Olsena - autora stawianego na równi z Henningiem Mankellem, Stiegiem Larssonem i Jo Nesbo, który ma na koncie wszystkie najważniejsze nagrody literackie Skandynawii, w tym prestiżowy Szklany Klucz. Tym razem detektywi Departamentu Q będą musieli stawić czoła psychopacie, który bezwzględnie wykorzystuje głęboką wiarę religijną swoich ofiar.

Detektyw Carl i jego pomocnik Assad z Departamentu Q nie raz już udowodnili, że nie ma sprawy, której nie da się rozwiązać. W ich ręce trafia zamknięta w butelce tajemnicza wiadomość. Tekst liczy sobie 8 lat, a całość napisana jest dziecięcym pismem przy pomocy ludzkiej krwi. Carl i Assad trafiają na trop grupy religijnych fanatyków, którzy nigdy nie zgłosili zaginięć swoich podopiecznych. Detektywi rozpoczynają śmiertelnie niebezpieczną grę z psychopatycznym mordercą, który wystawi wiarę bogobojnych rodziców na najwyższą próbę.

Dane techniczne DVD: Język: wersja oryginalna z polskim lektorem 5.1 Napisy: wersja oryginalna z polskimi napisami Czas: 107 min Obraz: 16:9 (2.39:1) Region: 2 Dodatki: zwiastun filmu