Najnowszy film fabularny CANAL+ ORIGINAL na podstawie scenariusza Krzysztofa Raka – autora hitów „BOGOWIE” oraz „SZTUKA KOCHANIA. HISTORIA MICHALINY WISŁOCKIEJ”. W roli głównej, prosto z 75. Festiwalu Filmowego w Cannes – JOANNA KULIG.
„Każdy wie lepiej” to pełna humoru i wzruszeń komedia opowiadająca o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Ich dwoje, jej dzieci, jego dzieci, dociekliwi teściowie, byli małżonkowie. Lawina zaskoczeń i przeszłość, która upomni się o swoje. Rodzinne przemeblowanie to idealna recepta na błyskotliwą komedię, która zaskoczy każdego!
Zakochani Ania i Grzesiek próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „żyli długo i szczęśliwie”… ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele różni, ale mają jeden cel – rozbić związek Ani i Grześka. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin?
W gwiazdorskiej obsadzie u boku Joanny Kulig zobaczymy również m.in.: Michała Czerneckiego, Andrzeja Seweryna, Grażynę Szapołowską, Macieja Musiałowskiego oraz Ewę Wencel.
Film „Każdy wie lepiej” wyreżyserował Michał Rogalski, twórca obrazu „Gotowi na wszystko. Exterminator”. Zrealizowane na światowym poziomie zdjęcia to zasługa Mariana Prokopa („Listy do M.”), o kostiumy zadbała wielokrotnie nagradzana Dorota Roqueplo („Lejdis”) a charakteryzacją zajął się Waldemar Pokromski („Zimna wojna”).
Producentem „Każdy wie lepiej” jest CANAL+, a projekt jest kolejną fabularną produkcją pod szyldem CANAL+ Original. Producentem wykonawczym jest Wonder Films – dom produkcyjny stworzony przez trójkę dobrze znanych w branży producentów: Klaudiusza Frydrycha („Psy 3. W imię zasad.”, „Jack Strong”), Krzysztofa Raka („Bogowie”, „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej) i Ingę Kruk („(Nie)znajomi”, „W imię…”).
Dane techniczne DVD:
Język: polski 5.1; audiodeskrypcja 2.0
Napisy: angielskie, polskie
Czas: 101 min
Obraz: 16:9 (1.85:1)
Region: 2
Dodatki: zwiastun filmu, gra małżeńska, kto jest kim w rodzinie
Bohaterowie hitu „Moje córki krowy”, który w 2015 roku podbił serca publiczności i krytyków, powracają w nowej, zaskakującej odsłonie. Tym razem ulubiona reżyserka Polaków – Kinga Dębska zabiera widzów do czasów PRL-u i dzieciństwa Marty i Kasi. W gwiazdorskiej obsadzie prequelu „Moje córki krowy” – słodko-gorzkiej opowieści o dojrzewaniu i potrzebie wolności, której fabułę ponownie zainspirowały osobiste doświadczenia autorki, występują: Adam Woronowicz, Kinga Preis, Ewa Wiśniewska, Katarzyna Kwiatkowska, Rafał Rutkowski oraz stawiające pierwsze kroki na dużym ekranie Barbara Papis i Alicja Warchocka. Rodzinne relacje nakreślone z wielką czułością i empatią, doza przekory, porcja terapeutycznego śmiechu i wzruszeń oraz ujmująca „melancholia meblościanek” – wszystko to w filmowej pigułce pozytywnej energii jaką jest „Zupa nic”.
Marta jest romantyczką i szkolną ofiarą losu. Dzieli pokój z siostrą Kasią i babcią (Ewa Wiśniewska), która zamiast bajek opowiada wnuczkom powstańcze historie. W pokoju za ścianą swe małżeńskie życie toczą rodzice, Tadek (Adam Woronowicz) i Elżbieta (Kinga Preis). On jest stale upokarzanym przez system inteligentem, który po pracy pędzi bimber i po cichu zazdrości opływającemu w dobrobyt szwagrowi (Rafał Rutkowski). Ona jest przewodniczącą zakładowej Solidarności z potrzebą wolności i marzeniem, żeby w końcu wyrwać się z Polski. Prawdziwe emocje dla całej rodziny zaczną się jednak wtedy, gdy pod blokiem stanie wymarzony pomarańczowy maluch. Ela i Tadek odkryją powołanie do handlu oraz zagranicznych wojaży, a dorastająca Marta po raz pierwszy w życiu naprawdę się zakocha.
Tym filmem chciałabym przypomnieć sobie i widzom, co cieszyło nas, gdy byliśmy dziećmi. Pozwolić sobie na rozrzewnienie nad czasem, gdy całe popołudnie można było przesiedzieć z rówieśnikami na drzewie i trzepaku, a żółta syrenka rodziców ekscytowała bardziej niż dziś najnowszy model Audi. Mieliśmy bardzo szczególne dzieciństwo, które uformowało nas tak a nie inaczej. Przyjrzyjmy się życiu naszych rodziców i zauważmy, jak wiele z nich jest w nas. Ten film będzie taką właśnie intymną podróżą w świat dzieciństwa – wzruszającą, bardzo zabawną i pełną emocji. Kinga Dębska, reżyserka.
Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej
Dane techniczne DVD:
Język: polski 5.1; audiodeskrypcja 2.0
Napisy: angielskie, polskie dla niesłyszących
Czas: 90 min
Obraz: 16:9 (2.39:1)
Region: 2
Dodatki: zwiastuny filmu, making of, teledysk
Dane techniczne BLU-RAY:
Język: polski; audiodeskrypcja
Napisy: angielskie, polskie dla niesłyszących
Czas: 94 min
Obraz: 2.39:1 (1080p24) PAL
Dźwięk: DTS HD MA 5.1; DD 2.0
Region: B
Dodatki: zwiastuny filmu, making of, teledysk