FILMOWE MINIASTUHRKI

Filmy robi się po to, żeby je ktoś oglądał. Banał, ale o dziwo, nie wszyscy filmowcy o tym pamiętają. Jest to więc dla nas ogromna frajda, że trzymają Państwo w ręku nasze cztery przygody filmowe. Powstałe z prawdziwej pasji, w pocie czoła, ale też niezmiennie w atmosferze świetnej zabawy. Zabawy w kino, która jest dla nas drogocenną lekcją – dla najmłodszego pokolenia aktorów tworzenia postaci na ekranie, a dla mnie, debiutanta w tej dziedzinie, lekcją opowiadania historii. Wraz z operatorem Maciejem Puczyńskim postanowiliśmy każdy film nakręcić w odmiennym gatunku i konwencji. „Milczenie polskich owiec“, to komedia charakterów ludzi, których los sprowadził do jednej kawiarni. Historia zainspirowana „Kawą i papierosami“ Jima Jarmusha i twórczością Woddy Allena. „Ding-dong“ ma bardziej klasyczną narrację. Działający nagle eliksir młodości przenosi nas w świat fantazji często odwiedzany choćby przez Juliusza Machulskiego. Z kolei „Krwawy Dziekan“ to zabawa w horror, a właściwie pastisz tego gatunku. Tajemnicza tytułowa postać, która terroryzuje Akademię Teatralną, daje młodym aktorom okazję do dogłębnego przemyślenia czym jest szczerość w sztuce i jakich wymaga poświęceń. I w końcu „II koncert na wiolonczelę i orkiestrę“– najbardziej artystyczna próba zmierzenia się z materią filmową. Prawdziwa historia młodego człowieka, którego szczęśliwe życie przerywa tragiczny wypadek została wpisana w wybitny koncert wiolonczelowy autorstwa Pawła Mykietyna – jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów. W ten sposób powstał najoryginalniejszy z naszych filmów – współczesny niemy film do wspaniałej muzyki.

Te cztery opowiastki, to jedna z najciekawszych przygód w moim życiu. Życzymy dobrej zabawy!

Maciej Stuhr

 

4 fabularne filmy krótkometrażowe

Produkcja – Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie

Dane techniczne DVD:

DING DONG
Czas: 26 min
Obraz: 16:9 (2.39:1)
Dźwięk: DD 2.0
English Subtitles

II KONCERT NA WIOLONCZELĘ I ORKIESTRĘ
Czas: 33 min
Obraz: 16:9 (2.39:1)
Dźwięk: DD 2.0
English Subtitles

KRWAWY DZIEKAN
Czas: 27 min
Obraz: 16:9 (2.39:1)
Dźwięk: DD 2.0
English Subtitles

MILCZENIE POLSKICH OWIEC
Czas: 35 min
Obraz: 16:9 (2.39:1)
Dźwięk: DD 2.0
English Subtitles

SERIA DAVIDA LYNCHA

Kolekcja surrealistycznych i eksperymentalnych krótkometrażowych filmów Davida Lyncha, pochodzących z oficjalnej strony reżysera DavidLynch.com.
Zestaw zawiera filmy:
Lampa (Lamp) 31′
Out Yonder, (10′)
Big crawls, (4′)
Intervalometer experiments, (13′)
?ódź (Boat) (7′)
Jadalnia (Dining room) 3’27 sek.
Obmacywacz (Groper) 22 sek.
Przyciemniony pokój (Darkened Room) 10′
Symfonia przemysłowa (Industrial Soundscape) 10′

KOLEKCJA KRÓTKICH METRAŻY DAVIDA LYNCHA

Unikalna kolekcja krótkometrażowych produkcji Davida Lyncha, jednego z najwybitniejszych artystów i wizjonerów w historii kina, autora m.in. „Mulholland Drive”, „Zagubionej autostrady” czy przełomowego serialu „Miasteczko Twin Peaks”. W skład kolekcji wchodzą filmy: „Lumiere” (1995), „Babcia” (1970), „Alfabet” (1968), „Sześciu mężczyzn, którym robi się niedobrze” (1966), „Amputacja” (1974) i 8-odcinkowa seria „DumbLand” (2002).