Czy potrafisz kochać tak bardzo, że nic innego się nie liczy? „Beating hearts”, hit francuskich kin z milionem widzów po zaledwie tygodniu wyświetlania, to pulsująca emocjami epicka historia miłosna, w której adrenalina i zemsta uderzają równie mocno jak bicie dwóch serc. W rolach głównych Adèle Exarchopoulos – gwiazda nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes „Życia Adeli – Rozdział 1 i 2” oraz François Civil znany z produkcji „Trzej muszkieterowie: D’Artagnan”. „Beating hearts” to elektryzujący akcją oraz zachwycający wizualną i dźwiękową oprawą film prezentowany w prestiżowym Konkursie Głównym 77. edycji Międzynarodowego Festiwalu filmowego w Cannes.
Wychowany w szemranej dzielnicy zbuntowany nastolatek o imieniu Clotaire zakochuje się w swojej koleżance ze szkoły – Jackie. Chłopak jest oczarowany jej zadziornym charakterem i ciętym dowcipem, które dają o sobie znać już przy pierwszym spotkaniu. Między tą dwójką rozkwitnie wielkie uczucie pierwszej miłości, które będzie musiało stawić czoła najtrudniejszej próbie. Clotaire zostaje bowiem wciągnięty w przestępczą działalność okolicznych gangów i zaczyna kroczyć mroczną ścieżką, która może zniszczyć ich wspólne marzenia. W wyniku niefortunnej kradzieży nastolatek zostaje oskarżony o przestępstwo, którego nie popełnił i trafia do więzienia. Po wielu latach od rozejścia się ich życiowych dróg, oboje odkrywają, że nadal nie potrafią bez siebie żyć. Pytanie jednak czy ta obudzona na nowo miłość zatriumfuje nad pragnieniem zemsty Clotaire’a?
Producenci obsypanego Oscarami hitu „Jak zostać królem” i nagrodzonego Złotą Palmą „?ycia Adeli” przedstawiają nową ekranizację ponadczasowej powieści Gustave’a Flauberta „Pani Bovary”. W tytułowej roli występuje wschodząca gwiazda Hollywood polskiego pochodzenia – Mia Wasikowska – znana z występów w filmach „Alicja w krainie czarów”, „Tylko kochankowie przeżyją” czy „Crimson Peak. Wzgórze krwi”. Partneruje jej plejada topowych aktorów: Ezra Miller („Batman v Superman: świt sprawiedliwości”), Rhys Ifans („Niesamowity Spider-Man”) i nominowany do Oscara Paul Giamatti („Zniewolony”).
Osadzona w Normandii klasyczna opowieść o Emmie Bovary (Mia Wasikowska) – pięknej kobiecie, która pod wpływem impulsu porzuca farmę ojca i poślubia małomiasteczkowego doktora, Charlesa Bovary (Henry Lloyd-Hughes). Wkroczenie do pełnego powabu świata wyższych sfer szybko rodzi w niej niechęć wobec monotonnego życia u boku bezbarwnego męża, dlatego ekscytacji i prestiżu zaczyna szukać poza granicami małżeństwa.
dramat
„Królestwo zwierząt” to najnowszy film w reżyserii Thomasa Cailleya, nagrodzony pięcioma Cezarami, najważniejszymi nagrodami filmowymi we Francji. Zbierający entuzjastyczne recenzje (aż 84% pozytywnych opinii na portalu Rotten Tomatoes!) hit francuskich kin (ponad 1 milion widzów!) opowiada o rodzinie próbującej odnaleźć się w świecie genetycznej epidemii. Film ten uplasował się na 11. miejscu w zestawieniu rodzimych produkcji, które we Francji w 2023 roku przekroczyły barierę jednego miliona sprzedanych biletów. Ten niezwykle oryginalny projekt otwierał prestiżowy konkurs Un Certain Regard na festiwalu w Cannes w 2023 roku oraz został doceniony przez liczne międzynarodowe festiwale w tym m.in.: w Londynie, Busan, Palm Springs, Sitges i na Warszawskim Festiwalu Filmowym. W rolach głównych wystąpili: Romain Duris („Heartbreaker. Licencja na uwodzenie”), Adèle Exarchopoulos („Życie Adeli – Rozdział 1 i 2”) i Paul Kircher („Mała lekcja miłości”). „Królestwo zwierząt” od 14 czerwca tylko w kinach.
W niedalekiej przyszłości przez ludzką populację przetacza się epidemia niewyjaśnionych mutacji genetycznych. Za ich sprawą niektórzy jej przedstawiciele zaczynają coraz bardziej upodabniać się swoim wyglądem i zachowaniem do zwierząt. Te obdarzone nadludzkimi umiejętnościami hybrydy uznawane są jednak za zagrożenie i izolowane w specjalnych ośrodkach. Jedną z osób dotkniętych taką mutacją jest Lena – żona François (Romain Duris). Na wieść o wypadku konwoju w dzikiej części lasu i ucieczce transportowanych w nim hybryd, mężczyzna wspólnie ze swoim 16-letnim synem Emilem wyrusza na desperackie poszukiwanie swojej partnerki. Będzie to wyzwanie zarówno dla ojcowskiej relacji François ze swoim dzieckiem jak również dla całej trójki jako rodziny. Czeka ich prawdziwe emocjonalne trzęsienie ziemi, które wystawi wszystkich na próbę.
Wymarzona podróż dookoła świata pewnej pary zamieni się w pełną rosnącego napięcia walkę o przetrwanie, gdy oboje zostaną uwięzieni na bezludnej wyspie. W główne role w filmie wcieliły się gwiazdy francuskiego kina: Gilles Lellouche („Asteriks i Obeliks: Imperium smoka”) i laureatka Cezara – Mélanie Thierry („Pięciu braci” w reżyserii Spike’a Lee), a za reżyserię odpowiada Thomas Bidegain – dwukrotny zdobywca Cezarów, który ma na swoim koncie uznane produkcje: „Prorok” i „Rozumiemy się bez słów”.
Laura i Vincent to pełna namiętności, ale często kłócąca się ze sobą para. Pewnego dnia postanawiają wyruszyć w rejs dookoła świata, aby dać swojemu związkowi nową szansę. Podczas wymarzonej wycieczki postanawiają zatrzymać się na rozległej bezludnej wyspie, którą odkrywają u wybrzeży Chile. Na miejscu dopada ich trwająca całą noc gwałtowna burza, przed którą ukrywają się w opuszczonej stacji wielorybniczej. Gdy budzą się następnego ranka, odkrywają, że ich łódź zniknęła. Odcięci od świata, bez możliwości skontaktowania się z nikim, przy coraz trudniejszych warunkach pogodowych, muszą znaleźć sposób, aby przetrwać. To doświadczenie wystawi ich uczucia na próbę i odmieni życie obojga na zawsze.
„Zielona granica” to najnowsze dzieło trzykrotnie nominowanej do Oscara Agnieszki Holland i opowieść o tym, że każdy z nas może nieoczekiwanie znaleźć się w sytuacji granicznej i zostać zmuszony dokonywać wyborów pomiędzy dobrem a złem.
Film reżyserki głośnych obrazów: „W ciemności”, „Europa, Europa”, „Pokot” i nagrodzonego Złotymi Lwami filmu „Obywatel Jones” uświadamia nam, że dyskusja o wyborach moralnych nie jest domeną akademickich sal, lecz dzieje się tu i teraz, we współczesnej Polsce. „Zielona Granica” jest opowieścią fikcją, ale scenariusz filmu powstał na podstawie prawdziwych wydarzeń, które dzieją się tuż obok nas. Przygotowania do filmu objęły setki godzin analizy dokumentów, wywiadów z uchodźcami, strażnikami granicznymi, mieszkańcami pogranicza, aktywistami i ekspertami.
Przejmująco aktualna „Zielona granica” to kino zaangażowane w istotny i aktualny temat. Kino, które otwiera oczy, trafia prosto w serce i nikogo nie pozostawia obojętnym. W filmie przeplatają się trzy perspektywy – uchodźców, polskich aktywistów i strażników granicznych. „Zielona granica” jest opowieścią o ludziach. O ludziach postawionych w sytuacjach granicznych. W obsadzie międzynarodowej koprodukcji wystąpili m.in.: Maja Ostaszewska, Tomasz Włosok, Piotr Stramowski, Jaśmina Polak, Marta Stalmierska, Agata Kulesza, Maciej Stuhr i Magdalena Popławska oraz zagraniczni aktorzy – Jalal Altawil, Behi Djanati Atai, Mohamad Al Rashi, Dalia Naous i Joely Mbundu. Scenariusz filmu jest wspólnym dziełem Agnieszki Holland, reżyserki Gabrieli Łazarkiewicz-Sieczko oraz pisarza Macieja Pisuka (scenarzysty „Jesteś Bogiem”). Za zdjęcia do filmu odpowiada ceniony operator Tomasz Naumiuk.
Dwóch chłopców trafia na ślad rodzinnej tajemnicy i postanawia zmierzyć się z sekretem ukrywanym przez ich ojca od lat. Mądra i wzruszająca animacja, która opowiada o rodzinie żyjącej w cieniu Holokaustu. To obraz o ocalałych i triumfie ludzkiego ducha. Film powstał na podstawie autobiograficznej powieści graficznej izraelskiego pisarza i znanego rysownika Michela Kichki. Głównym producentem „Sekretów mojego taty” jest Marc Jousset – dyrektor artystyczny nominowanego do Oscara i Złotego Globu oraz nagrodzonego Nagrodą Jury na międzynarodowym festiwalu filmowym w Cannes „Persepolis”.
Michel i jego młodszy brat Charly dorastają w Belgii w latach 60-tych. Obaj wiedzą, że ich tata skrywa tajemnicę, o której nie chce nikomu powiedzieć. To milczenie rzuca cień na szczęśliwe życie rodzeństwa. Chłopcy wiedzą tylko, że ich ojciec przyjechał do Belgii, kiedy miał 20 lat i tu założył rodzinę. Michel i Charly czują jednak, że muszą poznać problemy, z którymi ich tata zmagał się w dzieciństwie, aby móc wyrosnąć na silnych i niezależnych ludzi. Nadszedł czas, aby uwolnić się od przeszłości.
Pełna słońca i humoru kobieca komedia pomyłek osadzona na malowniczej greckiej wyspie Amorgos. W rolach głównych występują: laureatka Cezara i nagrody na MFF w Wenecji Laure Calamy („Na pełny etat”, „Sybilla”) i Olivia Côte („Pożądanie”, „mamy2mamy”), a towarzyszy im nominowana do Oscara i nagrodzona statuetką BAFTA – Kristin Scott Thomas („Czas mroku”, „Tylko Bóg wybacza”).
Magalie i Blandine w dzieciństwie były nierozłączne. Oczami wyobraźni planowały wspólną wyprawę na malownicze greckie Cyklady, jednak po szkole zdecydowały się pójść swoimi drogami. Po latach, już jako dorosłe kobiety, spotykają się i decydują, by reaktywować przyjaźń i spełnić wspólne marzenie z młodości. Kupują więc dwa bilety do Grecji i ruszają w podróż na piękną grecką wyspę Amorgos. Po drodze okaże się jednak, że dawne przyjaciółki zmieniły się i mają zupełnie inne podejście do życia, związków i relacji miłosnych. Spowoduje to falę zabawnych konfliktów i nieporozumień. Czy Magalie i Blandine odnajdą nić porozumienia i dawną relację, czy jednak zrozumieją, że zbyt wiele ich dzieli?
Nowy film twórców komediowych przebojów „Rozumiemy się bez słów” i „Niezatapialni”, które we Francji obejrzało łącznie ponad 11 milionów widzów. Rozgrzewająca serce, nostalgiczna opowieść o dzieciństwie, dojrzewaniu, przyjaźni i rodzinie, a także o końcu dziecięcej niewinności i zderzeniu z pełnym tajemnic światem dorosłych. Na ekranie zobaczymy między innymi: nagrodzonego na festiwalu Wenecji i nominowanego do dwóch nagród BAFTA Gaela Garcię Bernala („Mozart in the Jungle”, „Ema”, „Babel”), pięciokrotnie nominowaną do Cezara Marinę Foïs („Niezatapialni”, „Poliss”) i nagrodzoną na festiwalu w Cannes, w sekcji Un Certain Regard – Chiarę Mastroianni („Persepolis”, „Cena sławy”). Film jest ekranizacją bestsellerowej i nagrodzonej m.in. prestiżową nagrodą im. Eisnera powieści graficznej „Pewnego lata” napisanej przez Mariko Tamaki i zilustrowanej przez jej kuzynkę Jillian Tamaki.
Każdego lata dziesięcioletnia Dune wraz z rodzicami jeździ na wybrzeże Francji, gdzie czeka na nią najlepsza przyjaciółka, Mathilde. Razem buszują w sosnowych lasach, podziwiają chmury, śledzą miejscowych nastolatków i potajemnie oglądają horrory. To lato jest jednak szczególne – Dune z rodziną wraca w ukochane miejsce po dwuletniej przerwie. Dziewczyna tym razem czuje, że coś się zmieniło. Zaczyna też inaczej postrzegać dorosłych i rozumieć ich tajemnice.
Najnowszy film obsypanego nagrodami na światowych festiwalach Cédrica Klapischa – twórcy m.in. uwielbianej komediowej serii „Smak życia” i „Nieba nad Paryżem”. Rozgrzewająca serca i inspirująca historia o tym, że czasem nawet najgorsza rzecz, która nam się przytrafia, może okazać się początkiem czegoś wspaniałego. „Tańcz, Elise” opowiada o utalentowanej baletnicy, która ulega kontuzji i musi zbudować swoje życie od nowa. W odkryciu samej siebie i odnalezieniu codziennej radości pomaga jej nowa pasja – taniec współczesny. Wulkan emocji i wspaniała energia, która rozsadza ekran i udziela się widzom podczas seansu. W roli głównej występuje tancerka baletu Opery Paryskiej Marion Barbeau, a partnerują jej m.in. wybitny izraelski choreograf i tancerz Hofesh Shechter, Denis Podalydès („Zwycięzca”, „Ukryte”), Muriel Robin („Rodziny się nie wybiera”), Pio Marmaï („Zdarzyło się”, „Mikołaj i spółka”), François Civil („Wilcze echa”, „Frank”) i Alexia Giordano („Curiosa. Sztuka uwodzenia”, „15:17 do Paryża”).
Elise Gautier jest utalentowaną 26-letnią baletnicą, która – wydawałoby się – ma w życiu wszystko: idealnego chłopaka i obiecującą karierę tancerki klasycznej. Jednak jej świat rozpada się niczym domek z kart, gdy pewnego dnia przyłapuje ukochanego na zdradzie z inną tancerką, a potem, podczas występu, upada na scenie, doznając kontuzji, przekreślającej dalszą karierę w balecie. Droga do zdrowia, nie tylko fizycznego, ale też psychicznego, zaprowadzi Elise od Paryża do malowniczej Bretanii, gdzie – z pomocą przyjaciół, nowej miłości i wolności tańca współczesnego – odbuduje relację z ojcem, a przede wszystkim – pogodzi z losem i na nowo odkryje samą siebie.
Oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o wielkiej miłości, poświęceniu i walce o niepodległość, osadzona w Algierii lat 50. W rolach zakochanych do szaleństwa bohaterów, których rozdziela los, wystąpili: laureat Cezara – Vincent Lacoste („Na zawsze razem”, „Lolo”) i nagrodzona na festiwalu w Cannes Vicky Krieps („Nić widmo”, „Old”). Adaptacja powieści „O naszych rannych braciach” Josepha Andrasa o Fernandzie Ivetonie – działaczu niepodległościowym, walczącym o wyzwolenie Algierii z rąk Francuzów.
Algieria, 1956 rok. 30-letni działacz niepodległościowy, Fernand (Vincent Lacoste), zostaje aresztowany pod zarzutem podłożenia bomby w fabryce. Grozi mu za to kara śmierci, mimo że ładunek nie wybuchł i nikogo nie ranił. Ukochana Fernanda, Hélène (Vicky Krieps), z dnia na dzień staje się żoną „zdrajcy”, a jej życie zmienia się bezpowrotnie. Kobieta nie daje jednak za wygraną – postanawia walczyć o sprawiedliwość i życie męża.