Najsłynniejsza dziecięca bohaterka Szwajcarii powraca, by ocalić małego rysia i dziką alpejską przyrodę. Za powstaniem filmu „Heidi ratuje rysia” stoi scenarzysta hitów „Gnomeo i Julia” oraz „Corgi, psiak królowej”, a także producent „Pszczółki Mai: Miodowych igrzysk”. Opowieść inspirowana niezwykle popularną książką i postaciami wykreowanymi przez Johannę Spyri zabierze widzów – małych i dużych – w porywającą górską przygodę, niosąc ze sobą cenną lekcję troski o naturę i dzikie zwierzęta. Zapierające dech w piersiach efekty wizualne, zachwycające krajobrazy i potężny przekaz ekologiczny sprawiają, że animacji tej udało się uchwycić niewinność i radość, które ukształtowały dzieciństwo wielu pokoleń.
Wysoko w górach, wraz ze swoim dziadkiem mieszka Heidi. Dziewczynka kocha wszystkie zwierzęta, więc gdy pewnego dnia wraz ze swoim przyjacielem Peterem odnajdują uwięzionego między skałami małego rysia, postanawiają mu pomóc. Zwierzątko wymaga leczenia oraz potrzebuje wrócić do swojej dzikiej rodziny daleko w górach. Bez wiedzy dziadka, Heidi, Peter i niezastąpiony pies rasy bernardyn biorą na siebie misję uratowania małego przyjaciela. Sprawy się jednak komplikują, gdy pewien chciwy biznesmen postanawia wybudować w górach tartak i zastawia pułapki na dzikie zwierzęta. Teraz Heidi i Peter muszą chronić nie tylko rysia i jego rodzinę, ale także swoją wioskę i ukochaną przez nich naturę.
Najnowszy film dwukrotnie nominowanego do Oscara® Joshuy Oppenheimera, autora wielokrotnie nagradzanych i budzących wielkie emocje obrazów „Scena zbrodni” i „Scena ciszy”. Osadzona w postapokaliptycznej rzeczywistości historia o rodzinie, która przetrwała koniec świata. Wizjonerskie i odważne filmowe doświadczenie, łączące kino postapokaliptyczne, rodzinny dramat i musical w stylu złotej ery Hollywood.
W rolach głównych: laureatka Oscara® Tilda Swinton („W pokoju obok”, „Suspiria”), dwukrotnie nominowany do statuetki Akademii Filmowej Michael Shannon („Kształt wody”, „Zwierzęta nocy”), George MacKay („1917”, „Captain Fantastic”) i Moses Ingram („Tragedia Makbeta”, „Gambit królowej”). „Koniec” był pokazywany na ponad 25 międzynarodowych festiwalach filmowych, w tym m.in. w Toronto, Chicago, Londynie, Göteborgu i Wrocławiu.
Świat po katastrofie, która 25 lat temu wyludniła Ziemię. Matka (Tilda Swinton), Ojciec (Michael Shannon) i Syn (George MacKay) mieszkają w luksusowym, podziemnym bunkrze, wiodąc bezpieczne i pełne przepychu życie oparte na rutynie i codziennych rytuałach. Pozorną idyllę zakłóca nagłe przybycie nieznajomej Dziewczyny (Moses Ingram), zmuszając mieszkańców schronu do zmierzenia się z tłumionymi uczuciami i bolesną prawdą o nich samych.
Czy to krasnoludki? A może gnomy? Nie! To małe, ale zwariowane elfy w wielkim mieście, które przeżyją największą przygodę pod spiczastą czapeczką! Oto animacja uhonorowana nagrodą KIDS AUDIENCE AWARD przez dziecięcą publiczność 20. Festiwalu Filmowego w Zurychu, a także prezentowana na międzynarodowych festiwalach dla dzieci i młodzieży SCHLiNGEL w Saksonii i MICHEL w Hamburgu. Czas na fantastyczną zabawę z największymi (i najmniejszymi zarazem) przyjaciółmi człowieka prosto od reżyserki kinowych przygód „Zająca Maxa”. Za jakość animacji i wygląd bohaterów odpowiadają specjaliści od filmów dla całej rodziny, którzy mają na swoim koncie pracę przy hitach: „Renifer Niko ratuje brata”, „Ups! Arka odpłynęła” i „Zadziwiający kot Maurycy”. Film inspirowany twórczością literacką Augusta Kopischa.
Elfi należy do zgranej ekipy elfów, które mieszkają w wielkim mieście. Przemykając się między wysokimi budynkami, służą swoją drobną pomocą mieszkającym tam ludziom i pozornie zwyczajne odnalezienie zagubionej maskotki staje się dla nich czystą przyjemnością. Pewnego dnia okazuje się jednak, że w tej samej metropolii grasuje gang innych elfów, które słyną z wykorzystania najnowocześniejszych technologii oraz przodują jeżeli chodzi o zabawę i poszukiwanie mocnych wrażeń. Jednym z przedstawicieli nowych znajomych jest najmłodszy w grupie Bo, z którym zaprzyjaźnia się Elfi. Czy dzięki poznaniu się tej dwójki możliwe będzie pogodzenie się obu elfich klanów po ponad 250 latach? Mali bohaterowie przekonają się o wielkiej mocy jaką kryje w sobie przyjaźń!
„Zmiennokształtni” to oparta na światowym bestsellerze książkowym, pełna fantastycznej akcji opowieść o sekretnej szkole przeznaczonej dla wybrańców, którzy potrafią przeistaczać się w inne stworzenia. „Zmiennokształtni” to nakręcona w pięknych lokacjach produkcja, za której efektami wizualnymi stoi studio Pixomondo – laureat Oscara, nagród BAFTA oraz Emmy, mające w swoim portfolio takie hity jak „HUGO I JEGO WYNALAZEK”, „W CIEMNOŚĆ. STAR TREK” czy seriale „GRA O TRON” i „RÓD SMOKA”.
W jednej z ról wystąpił Oliver Masucci, znany z hitu „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a”, a także cieszącego się popularnością serialu Netflixa „Dark”. „Zmiennokształtni” to ekranizacja pierwszych dwóch książek z przeznaczonego dla młodzieży popularnego cyklu „Woodwalkers”, którego autorką jest Katja Brandis.
Na pierwszy rzut oka Carag wygląda jak zwykły nastolatek, jednak kryje on niesamowity sekret: należy do zmiennokształtnych istot i potrafi przemienić się w dziką pumę. Chłopak, tak jak wszyscy mu podobni, musi ukrywać swoją prawdziwą naturę i zmuszony jest żyć pośród zwykłych ludzi. Pewnego dnia dowiaduje się o tajnej szkole Clearwater High, gdzie tacy jak on uczą się doskonalenia swoich wyjątkowych umiejętności. Jego mentorem staje się tajemniczy milioner Andrew Milling, który szybko dostrzega niezwykły potencjał Caraga. Wraz z nowymi przyjaciółmi, Brandonem (niezdarnym zmiennokształtnym żubrem) i Holly (zabawną zmiennokształtną wiewiórką), nastolatek zaczyna kontrolować swoje moce i po raz pierwszy czuje przynależność do wspólnoty. Wkrótce przyszłość zmiennokształtnych stanie się niepewna i pełna niebezpieczeństw. Carag i jego przyjaciele będą musieli odróżnić sojuszników od wrogów, aby ocalić swój wyjątkowy świat i ochronić niewinnych ludzi.
Nagrodzona Oscarem Angelina Jolie jako Maria Callas – nazywana „primadonną stulecia”, najsłynniejsza i najbardziej uwielbiana śpiewaczka operowa świata. To zahaczający o najważniejsze momenty w życiu diwy film o wielkich miłościach: do mężczyzn, do kariery, do śpiewu. Nagrodzona owacjami na stojąco podczas światowej premiery na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji „Maria Callas” została wyreżyserowana przez specjalistę od ekranizacji kobiecych biografii Pablo Larraína, nagradzanego w Cannes i Berlinie twórcy obrazów „Jackie” o Jacqueline Kennedy oraz „Spencer” pokazującego historię księżnej Diany.
Podczas swoich ostatnich dni, mieszkająca w Paryżu lat 70-tych XX wieku Maria Callas wyobraża sobie i przeżywa na nowo burzliwą, piękną i tragiczną historię swojego życia. To wspomnienia największej śpiewaczki operowej świata, które pełne są miłosnych uniesień, brawurowych występów, obecności na najbardziej ekskluzywnych salonach i poznawania najwybitniejszych osobistości tamtych czasów. Znajdzie się tu miejsce na historię miłosną z Arystotelesem Onassisem – jednym z najbogatszych ludzi tamtego okresu czy spotkanie z Johnem F. Kennedym. To historia kobiety niezwykle pewnej siebie, ale równocześnie niewyobrażalnie wrażliwej.
Two young men, Martin and Rudi, both suffering from terminal cancer, get to know each other in a hospital room. They drown their desperation in Tequila and decide to take one last trip to the sea. Drunk and still in pajamas they steal the first fancy car they find, a 60’s Mercedes convertible. The car happens to belong to a bunch of gangsters, which immediately start to chase it, since it contains more than the pistol Martin finds in the glove box.
Producenci obsypanego Oscarami hitu „Jak zostać królem” i nagrodzonego Złotą Palmą „?ycia Adeli” przedstawiają nową ekranizację ponadczasowej powieści Gustave’a Flauberta „Pani Bovary”. W tytułowej roli występuje wschodząca gwiazda Hollywood polskiego pochodzenia – Mia Wasikowska – znana z występów w filmach „Alicja w krainie czarów”, „Tylko kochankowie przeżyją” czy „Crimson Peak. Wzgórze krwi”. Partneruje jej plejada topowych aktorów: Ezra Miller („Batman v Superman: świt sprawiedliwości”), Rhys Ifans („Niesamowity Spider-Man”) i nominowany do Oscara Paul Giamatti („Zniewolony”).
Osadzona w Normandii klasyczna opowieść o Emmie Bovary (Mia Wasikowska) – pięknej kobiecie, która pod wpływem impulsu porzuca farmę ojca i poślubia małomiasteczkowego doktora, Charlesa Bovary (Henry Lloyd-Hughes). Wkroczenie do pełnego powabu świata wyższych sfer szybko rodzi w niej niechęć wobec monotonnego życia u boku bezbarwnego męża, dlatego ekscytacji i prestiżu zaczyna szukać poza granicami małżeństwa.
dramat
Gwiazdor „Bękartów wojny” i „Bandyty” Til Schweiger oraz nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem aktor znany ze wstrząsającego „Eksperymentu” i widowiskowego „World War Z” Moritz Bleibtrau w naszpikowanym akcją thrillerze o byłym żołnierzu przydzielonym do ochrony sieroty, która była świadkiem okrutnej zbrodni.
Max Fischer (Til Schweiger) jest byłym żołnierzem sił specjalnych służącym w Afganistanie, który na zlecenie prokuratury ma zająć się ochroną nastoletniej Niny (córka reżysera, Luna Schweiger). ?ycie dziewczyny, która była świadkiem brutalnego morderstwa, jest zagrożone, gdyż wielu niebezpiecznych i wpływowych ludzi pragnie zamknąć jej usta. Max i Nina żyją w nieustannym strachu, co bardzo zbliża ich do siebie. Czy Fischerowi uda się ocalić dziewczynę przed bandytami?
akcja, thriller
Urodzony w Polsce i mieszkający na stałe w Niemczech młody reżyser Tomasz E. Rudzik zabiera nas do świata, którego centrum i najważniejszym punktem odniesienia jest tytułowa Agnieszka. Owiana tajemnicą, skrzętnie ukrywająca uczucia i kierująca się zwierzęcym instynktem przetrwania bohaterka przez przypadek trafia do Monachium, gdzie szybko musi nauczyć się nowych reguł bezwzględnej gry.
Opowieść z uwagą i czułością podąża za Agnieszką, której jedyną zasadą wydaje się być odwieczne „oko za oko, ząb za ząb”. Brutalny świat, w którym rozgrywa się opowieść, nie jest jednak przytłaczającym koszmarnym snem: silna, niezależna bohaterka pozostaje w jakiś sposób czysta, nieskażona – podobnie jak jej młody przyjaciel Manuel i młodszy brat Rafał. Rudzik ukazuje niebezpieczeństwa wynikające z zestawienia dwóch światów, obu funkcjonujących na podstawie tej samej ludzkiej przypadłości: naiwności i czystości uczuć. Rozdarta między nimi Agnieszka stara się znaleźć własną metodę.
W roli głównej wystąpiła Karolina Gorczyca, doświadczona aktorka, która tą rolą udowadnia, jak szeroki jest jej aktorski wachlarz. Rolę Madame, która w Monachium bierze Agnieszkę pod swoje skrzydła, powierzono ikonie teatru z Hamburga – Hildegard Schmahl. Młodego przyjaciela Agnieszki zagrał zaś 18-letni Lorenzo Nedis Walcher, który wydaje się być na progu błyskotliwej kariery. Niemiecka premiera „AGNIESZKI” odbyła się podczas 48. Międzynarodowego Festiwalu w Hof, gdzie film zdobył również nominację do Niemieckiej Nagrody Filmowej.
dramat obyczajowy
Sprytna panda i jej dzika banda w absolutnie komediowej przygodzie od twórców i animatorów hitów: „Minionki rozrabiają”, „Corgi, psiak Królowej” oraz „Gnomeo i Julia”. Czy mały misiek o wielkim sercu, który nie zna kung-fu i w życiu nie stoczył żadnej walki, zdoła odnieść sukces w pełnej niebezpieczeństw misji ratunkowej na afrykańskim kontynencie? Przekonacie się, oglądając tę wspaniałą i zachwycającą wizualnie opowieść o dorastaniu, tolerancji, ochronie środowiska i przyjaźni bez granic.
Zabawna i żądna przygód panda Pang wyrusza z Chin do Afryki, aby uratować swoją najlepszą przyjaciółkę, smoczycę Jielong, z rąk podstępnych porywaczy. W trakcie obfitującej w niespodzianki podróży po nieznanym lądzie, Pang odkryje zupełnie zdumiewający świat równikowej przyrody oraz stawi czoła wrednym hipopotamom, knującym spisek hienom i podstępnym gorylom. Polegając na swoim sprycie i ekipie nowopoznanych kumpli, sympatyczna panda zrobi wszystko, aby odnaleźć smoka, a przy okazji – uratować leśne domy afrykańskich przyjaciół przed zbliżającym się niebezpieczeństwem.