NOCNE ŁODZIE

Ich ostatni taniec okazał się pierwszą szansą na prawdziwy romans! „Nocne łodzie” to poruszający melodramat o dwojgu siedemdziesięciolatków z domu spokojnej starości, którzy niespodziewanie odnajdują miłość.

Helena (Ana Karic) i Jakov (Radko Polic) są przekonani, że nic dobrego już ich w życiu nie czeka. Gdy strzała amora niespodziewanie trafia ich niczym grom z jasnego nieba, oboje postanawiają uciec z przygnębiającego domu spokojnej starości. Zamiast smutnego życia wybierają miłość, której – jak sądzili – nigdy nie będzie już im dane doświadczyć.

ANATOMIA BŁĘDU

Niepokojący i podszyty poczuciem paranoi thriller o genialnym młodym szpiegu, który musi odkryć prawdę o pechowej misji, podczas której zginęli jego kompani.

Alex rozpoczyna pracę w prywatnej agencji wywiadowczej. Podczas jego pierwszej misji, w wyniku popełnionego przez niego błędu giną wszyscy członkowie ekipy, przez co sam staje się głównym celem zorganizowanej na światową skalę obławy. Zmuszony do ucieczki, musi odkryć, co naprawdę wydarzyło się tamtego dnia. Rozpoczyna walkę z czasem i z pomocą nagrań audio stara się odtworzyć przebieg pechowej misji…

DZIECI SŁOŃCA

Subtelna i pełna namiętności opowieść o rodzinie, miłości, zdradzie i odkupieniu. „Dzieci słońca” w reżyserii Antonia Mitrikeskiego prezentowane były w konkursie głównym Festiwalu Filmowego Raindance – największej brytyjskiej imprezie poświęconej kinu niezależnemu. Za zjawiskową stronę wizualną filmu odpowiedzialny jest polski operator Jarosław Szoda („Czas honoru”, „Handlarz cudów”).

Gdy mafia rujnuje życie pewnej rodziny, pozostawiając ją na skraju przetrwania, z dala od całego zgiełku rozkwita potężna, ale trzymana w tajemnicy miłość pomiędzy gangsterem Marko i Angelą – córką zdradzonego ojca.

 

NA MLECZNEJ DRODZE

Wielki powrót Emira Kusturicy – jednego z najważniejszych twórców europejskiego kina! Pierwszy od blisko dekady film fabularny reżysera, to porywająca historia miłosna ze zjawiskową Monicą Bellucci. Opowieść zbudowana ze wszystkich pierwiastków, za które widzowie pokochali takie dzieła, jak: „Arizona Dream”, „Underground” czy „Czarny kot, biały kot”. Podszyta magią, iskrząca dowcipem, pełna ciepła, doskonałej muzyki i zapierających dech w piersiach krajobrazów. „Pełny witalności i humoru ‘Na mlecznej drodze’ to filmowy strzał na wiwat” (Filmweb), który nikogo nie pozostawi obojętnym!

Trwa wojna, a wokół rozkwita wiosna. Mleczarz Kosta (Emir Kusturica) codziennie przekracza linię frontu, aby dowieźć żołnierzom pożywienie. Los mu sprzyja: kule się go nie imają, piękna Milena (Sloboda Mićalović) oddała mu serce, a jego przyszłość rysuje się w jasnych barwach. Do czasu. Wraz z przybyciem do wioski tajemniczej Włoszki (Monica Bellucci), życie Kosty wywraca się do góry nogami. Tak wygląda początek namiętnej i zakazanej miłości, przez którą para bohaterów zostanie wystawiona na niejedną niebezpieczną próbę. Skoro jednak połączył ich los, to nikt i nic nie może im zagrozić.

 

Dane techniczne DVD:
Język: wersja oryginalna z polskim lektorem 5.1
Napisy: wersja oryginalna z polskimi napisami
Czas: 120 min
Obraz: 16:9 (2.39:1)
Region: 2
Dodatki: zwiastun filmu

DZIECI KSIĘDZA

Na małej chorwackiej wyspie czyni posługę młody, ambitny ksiądz. Niestety jego trzódka bardzo się zmniejsza, głównie z powodu niskiego przyrostu naturalnego i wyjazdów młodych za pracą i rozrywką. Ksiądz wpada na „diaboliczny” pomysł zwiększenia populacji wiernych i wraz z właścicielem kiosku przekłuwa wszystkie dostępne na wyspie prezerwatywy.

Po 9 miesiącach wyspa przeżywa nagły skok urodzeń, co powoduje, że w świat roznosi się wieść o cudownych narodzinach i ze wszystkich stron na wyspę zaczynają ściągać turyści pragnący posiadać potomstwo.

Ksiądz, działając w dobrej wierze, wywołuje lawinę komicznych sytuacji. Nie przychodzi mu bowiem do głowy, że nie dla wszystkich posiadanie dzieci to upragnione szczęście.