Film Jana Jakuba Kolskiego – jednego z najważniejszych współczesnych polskich reżyserów, autora m.in. takich obrazów, jak „Wenecja”, „Jasminum”, „Zabić bobra” i „Afonia i pszczoły”. W „Ułaskawieniu” reżyser filmu wraca do mitycznych Popielaw, by opowiedzieć głęboko osobistą historię radzenia sobie ze stratą. Rozgrywająca się na tle brutalnych realiów powojennej Polski opowieść jest jednocześnie relacją z żałobnej pielgrzymki, poruszającą wypowiedzią na temat daru wybaczania, a także kinem drogi korzystającym z westernowych motywów. Film zdobył trzy nagrody na Festiwalu w Gdyni: za najlepszą rolę kobiecą (Grażyna Błęcka-Kolska), scenariusz i kostiumy.
Powojenna Polska. Wacław „Odrowąż” Szewczyk, żołnierz Armii Krajowej, w wyniku zdrady jednego z kompanów zostaje zastrzelony przez Urząd Bezpieczeństwa. Jego nękani przez komunistów rodzice (Grażyna Błęcka-Kolska i Jan Jankowski), chcąc zapewnić synowi godny pochówek, podejmują trud pięćsetkilometrowej podróży. Ciągnąc za sobą trumnę, zmierzają na piechotę do Kalwarii Pacławskiej.
Ich ostatni taniec okazał się pierwszą szansą na prawdziwy romans! „Nocne łodzie” to poruszający melodramat o dwojgu siedemdziesięciolatków z domu spokojnej starości, którzy niespodziewanie odnajdują miłość.
Helena (Ana Karic) i Jakov (Radko Polic) są przekonani, że nic dobrego już ich w życiu nie czeka. Gdy strzała amora niespodziewanie trafia ich niczym grom z jasnego nieba, oboje postanawiają uciec z przygnębiającego domu spokojnej starości. Zamiast smutnego życia wybierają miłość, której – jak sądzili – nigdy nie będzie już im dane doświadczyć.
Dziwne rzeczy dzieją się zawsze tuż przed śmiercią… „Bitwa czarownic” to mroczny i pełen tajemnic słowacki horror oparty na stopniowaniu napięcia, zaskoczeniu i piorunujących efektach specjalnych. Nieoczekiwane zwroty akcji, oryginalna historia, wymyślna praca kamery i wyjątkowa ścieżka dźwiękowa zadowolą nawet najbardziej wybrednych widzów. Za make-up w filmie odpowiada laureatka nagrody Emmy Beatrix Dollingerova – autorka charakteryzacji w takich hollywoodzkich obrazach jak „Frankenstein” czy „Peacemaker”.
Pewien mężczyzna udaje się do tajemniczej wróżki Vesticy, aby poznać swoją przyszłość. W trakcie wizyty kobieta dostrzega coś strasznego i zszokowana przerywa dalsze wróżby. Nie znając szczegółów wstrząsającego odkrycia, mężczyzna wraca do domu i szybko zapomina o całym zajściu. Trzy miesiące później wraca z pracy do oczekującej go żony. Tego wieczora mają świętować rocznicę ślubu. Tym większe będzie jego zaskoczenie, gdy okaże się, że ukochana partnerka ma wobec niego zgoła inne zamiary…
Pikantnie romantyczna komedia o singlach i miłości, której lepiej nie mieszać z nimfomanią, dietą wege ani zbyt szybkim zakochaniem! Film inspirowany przebojową „Bridget Jones” opowiada o sercowych poszukiwaniach grupy znajomych, których codzienność wygląda jak najlepsze odcinki kultowych „Przyjaciół”. O uczucia jednej z pięknych bohaterek (w tej roli Tatiana Pauhofová znana polskim widzom z miniserialu „Gorejący krzew” Agnieszki Holland oraz produkcji „Janosik. Prawdziwa historia”) powalczy dwóch amantów polskiego kina – Michał Żebrowski i Paweł Deląg. Film na podstawie bestsellerowej serii książek Evy Urbaníkovej.
Kiedy oficjalnie przyznajesz, że liczysz swoje orgazmy, w nadziei na udany związek zawieszasz nad łóżkiem mandalę seksu, a wszyscy twoi przyjaciele są singlami, którzy bez powodzenia szukają prawdziwej miłości to znaczy, że trzeba coś w życiu zmienić. Lindę od bardzo wczesnego wieku zaczęły interesować książki z półki „tylko dla dorosłych”. Obecnie, zrażona do relacji damsko-męskich i mająca na swoim koncie bezpowrotnie zakończony długoletni związek, jest współwłaścicielką księgarni z literaturą, której bliżej do „Kamasutry” niż „Krecika”. Jej partnerką w interesie i najlepszą przyjaciółką jest Vanda – pragnąca przygód nimfomanka, która brzydzi się spotykaniem tego samego mężczyzny dwie noce z rzędu, nie mówiąc już o poznawaniu jego imienia. W prowadzeniu sklepu pomaga im Edzio – ubóstwiający mięsne potrawy gej, który podobnie jak jego dwie koleżanki, w głębi serca pragnie spotkać „tego jedynego”. Wszystko zmieni się, gdy do życia grupy przyjaciół wkroczy czterech mężczyzn: wysoki, zadbany i niezwykle wrażliwy (szczególnie na dietę inną niż wegetariańska) Leo, lekko siwiejący i lubujący się w młodszych kobietach profesor uniwersytecki (Krzysztof Tyniec), rozsądny i zabójczo przystojny biznesmen (Michał Żebrowski) oraz romantyczny i czarujący lekarz (Paweł Deląg). Chociaż miłość to same kłopoty, to i tak trójka przyjaciół odda się jej bez reszty.
Według starej legendy dawno temu tajemniczy mnich i uczony, mistrz tysiąca nauk i tysiąca rzemiosł, medyk i zielarz żył w klasztorze ukrytym w górach. Na imię miał Cyprian. Powiadają, że zbudował machinę latającą i pewnego dnia odleciał nią do Boga.
W tej legendzie jest ziarno prawdy…
XVIII wiek, słowackie Pieniny przy dzisiejszej granicy z Polską. W ukrytym w górach i owianym mrocznymi legendami Czerwonym Klasztorze pustelniczy żywot wiodą mnisi kamedulscy, nieświadomi dramatycznych zmian, jakie przeżywa targana wojnami i rewolucjami Europa. Pewnego dnia u wrót klasztoru odnajdują zakrwawionego, bezimiennego mężczyznę. Ratują półżywego nieznajomego, a z czasem postanawiają przyjąć go w swoje szeregi, nadając mu przydomek Cyprian. Wiele lat później tajemniczy zakonnik noszący to imię wsławi się wielkimi odkryciami z dziedziny medycyny i alchemii, a także wynalezieniem machiny, która pozwoliła mu wzbić się w niebo!
historyczny, przygodowy
Maciej Stuhr („Glina”, „Drogówka”, „Obława”) w mocnym thrillerze utrzymanym w najlepszym skandynawskim stylu! „Czerwony Kapitan” to ekranizacja bestsellera Dominika Dána, który przeżył na własnej skórze większość z tego, co opisał w książce. „Czerwony Kapitan” stał się absolutnym hitem na Słowacji – film z Maciejem Stuhrem został znakomicie przyjęty przez publiczność i ustanowił nowy rekord liczby widzów w weekend premierowy.
Rok 1992. Po upadku komunizmu pozostało wiele nierozwiązanych spraw kryminalnych, których sprawcy nigdy nie ponieśli kary. W ręce Krauza (Maciej Stuhr) – ambitnego, młodego detektywa z Wydziału Zabójstw, wpada jedna z nich. Na miejskim cmentarzu odnalezione zostają zwłoki z licznymi śladami tortur. świadomi niebezpieczeństwa, Krauz wraz ze swoim partnerem, postanawiają jednak rozwiązać zagadkę. Wszystkie tropy prowadzą do „Czerwonego Kapitana” – owianego złą sławą specjalisty od „ostatecznych” przesłuchań z czasów minionej władzy. Niewielu przeżyło spotkanie z nim. Z każdą minutą wychodzi na jaw coraz więcej faktów, a podejrzenia padają na najwyższych decydentów policji i Kościoła.
kryminał polityczny