Get Adobe Flash player
Plakat_B1_Rozdzieleni_fn

Premiera kinowa: 27 marca 2015

Gatunek: dramat/ wojenny
Produkcja: Francja/ Gruzja 2014
Reżyseria i scenariusz: Michel Hazanavicius („Artysta”, „Niewierni”)
Obsada: Bérénice Bejo („Artysta”, „Wspaniała”, „Przeszłość”), Annette Bening („American Beauty”, „Wszystko w porządku”, „Stan oblężenia”), Maksim Emelyanov („Syberia, Monamour”)

Rozdzieleni

/The Search/

Nowe dzieło Michela Hazanaviciusa – autora głośnego i obsypanego Oscarami „ARTYSTY”. W rolach głównych Bérénice Bejo – zdobywczyni nagrody dla najlepszej aktorki na festiwalu filmowym w Cannes („PRZESZŁOŚĆ”) oraz Annette Bening – dwukrotna laureatka Złotego Globu („WSZYSTKO W PORZĄDKU” i „JULIA”). Film „Rozdzieleni” był nominowany do ZŁOTEJ PALMY na festiwalu filmowym w Cannes w 2014 roku. Muzykę skomponował Selim Azzazi – twórca ścieżki dźwiękowej do „ALEKSANDRA” Olivera Stone’a.

W wyniku rosyjskiej inwazji na Czeczenię 9-letni Hadji traci rodziców. Osierocony, wspólnie ze swoim malutkim bratem, ucieka z rodzinnych stron i dołącza do tłumu uchodźców. W trakcie tułaczki Hadji poznaje Carole (Bérénice Bejo) – pracownicę komisji praw człowieka w Unii Europejskiej. Z jej pomocą chłopiec powoli otrząsa się z wojennych doświadczeń i wraca do normalnego życia. Nie wie, że poszukuje go starsza siostra, której cudem udało się ocaleć z rzezi.

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT