Get Adobe Flash player
plakat DWA DNI JEDNA NOC

Premiera kinowa: 27 lutego 2015

Gatunek: dramat
Produkcja: Belgia 2014
Reżyseria i scenariusz:  Jean-Pierre i Luc Dardenne („Dziecko”, „Chłopiec na rowerze”)
Obsada: Marion Cotillard („Incepcja”, „Niczego nie żałuję – Edith Piaf”, „O północy w Paryżu”), Fabrizio Rongione („Dziecko”, „Chłopiec na rowerze”)

Dwa dni, jedna noc

MARION COTILLARD, zdobywczyni OSCARA i EUROPEJSKIEJ NAGRODY FILMOWEJ w najnowszej produkcji braci DARDENNE, wielokrotnych laureatów festiwalu w Cannes – w tym dwa razy ZŁOTEJ PALMY (za „Dziecko” i „Rosettę”), GRAND PRIX („Chłopiec na rowerze”), Nagrody za najlepszy scenariusz („Milczenie Lorny”) i Nagrody Jury Ekumenicznego („Syn”, Rosetta”). Film został uhonorowany główną nagrodą na Sydney Film Festival 2014. „Dwa dni, jedna noc” jest oficjalnym belgijskim kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny.

Sandra staje przed zadaniem z pozoru niemożliwym. Musi przekonać ludzi, z którymi pracuje, aby zrezygnowali ze swoich premii. Jeżeli jej się nie powiedzie – ona sama straci pracę. Wspierana przez męża, kobieta wyrusza na spotkania z kolegami i koleżankami z pracy. Ma tylko jeden weekend, by uratować posadę. Czeka ją spotkanie z pełną gamą ludzkich charakterów i reakcji na jej trudną prośbę.

„Najwyższe osiągnięcie w karierze nagrodzonej Oscarem Marion Cotillard”
Dave Calhoun, TIME OUT

„Emocjonalny rollercoaster. Piękny i głęboko poruszający”
Gavin Smith, FILM COMMENT

„Najlepszy film braci Dardenne”
LITTLE WHITE LIES

„Wspaniały”
Scott Foundas, VARIETY

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT