Get Adobe Flash player
FRU

Premiera kinowa: 6 marca 2015 

Gatunek: animowany/komedia
Produkcja: USA 2014
Reżyseria: Christian De Vita („Frankenweenie”, „Fantastyczny Pan Lis”)
Scenariusz: Antoine Barraud, Cory Edwards („Rodzina nie z tej ziemi”, „Czerwony Kapturek: Prawdziwa historia”)
Obsada (oryginalna wersja językowa): Dakota Fanning („Koralina i tajemnicze drzwi”, „Jaś i Małgosia”, „Kot”, „Pajęczyna Charlotty”), Seth Green („Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie”, „Moja macocha jest kosmitką”, „Łabędzie nutki”, „Cudowne lata”), Christine Baranski („Mamma Mia!”, „Scooby-Doo na tropie Mumii”, „Grinch: świąt nie będzie”), Danny Glover („Zakochany wilczek”, „Krowy na wypasie”, „Mrówka Z ”), Elliott Gould („Narzeczona dla kota”, „Żaba”, „Wielka wyprawa muppetów”)

Fru!

Odlotowe dzieło twórców znakomitych animacji „Frankenweenie” i „Fantastyczny Pan Lis” oraz zjawiskowego aktorskiego „Grand Budapest Hotel”.

Ptaszek, który nigdy wcześniej nie wychylił dzioba poza rodzinne gniazdo, zostaje przez pomyłkę przewodnikiem stada i ma poprowadzić grupę skrzydlaków do ciepłych krajów. Problem w tym, że nieborak nie ma zielonego pojęcia, gdzie leży Afryka. Jednak za sprawą nowych pierzastych przyjaciół i sympatycznej biedronki, która ma trochę nierówno pod kropkami, mały bohater pokaże wszystkim, gdzie ptaki zimują!

Autorem ścieżki dźwiękowej do przygód podniebnego żółtodzioba jest laureat Oscara za muzykę do „Zakochanego Szekspira” – Stephen Warbeck. Natomiast koncept artystyczny i projekty graficzne „Fru!” to dzieło wyobraźni i talentu Benjamina Rennera, autora zachwycającej, nominowanej do Nagrody Akademii krótkometrażówki „Ernest i Celestyna”. W oryginalnej wersji językowej bajki swoich głosów użyczają m.in. Dakota Fanning, Danny Glover, Christine Baranski i Seth Green. Gwiazdorski skład krajowego dubbingu komedii z polotem poznamy wkrótce. Polską wersję językową przygotowują twórcy familijnych przebojów „Zambezia” i „Kumba”. „Fru!” rozwinie skrzydła w kinach 6 marca.

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT