Get Adobe Flash player
Print

Premiera: 1 czerwca 2016

Gatunek: animowany/ przygodowy
Produkcja: Polska 2015
Reżyseria: Daniel Zduńczyk, Marcin Męczkowski
Scenariusz: Andrzej Surmacz, Daniel Zduńczyk, Marcin Męczkowski. Wioletta Pomorska
Obsada: Maciej Stuhr („Gnomeo i Julia”, „Roman Barbarzyńca”, „Zaplątani”, „Film o pszczołach”, „7 krasnoludków – Historia prawdziwa”), Beniamin Lewandowski („Królowa Śniegu 2”, „Kapitan Szablozęby i skarb piratów”, „Jej Wysokość Zosia”), Aleksandra Kowalicka („Misiek w Nowym Jorku”, „Mały Książę”, „Królowa Śniegu 2”, „Fru!”), Tomasz Kot („Wakacje Mikołajka”, „Mikołajek”, „Asterix na olimpiadzie”, „Dżungla”, „Mysi agenci”), Cezary Pazura („W głowie się nie mieści”, „Gang Wiewióra”, „Skubani”, „Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta”, „Shrek Forever”), Andrzej Grabowski („Uwolnić Mikołaja!”, „Robaczki z Zaginionej Doliny”, „Gwiazda Kopernika”, „Toy Story 3”, „Merida Waleczna”), Jerzy Kryszak („Dobry dinozaur”, „Pszczółka Maja. Film”, „Auta 2”, „Delfin Plum”, „Ratatuj”), Jarosław Boberek („Hugo i łowcy duchów”, „Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę”, „Uwolnić Mikołaja!”, „Fru!”, „Pingwiny z Madagaskaru”), Robert Gonera („Muppety z kosmosu”)

Jak uratować mamę

Największy międzynarodowy sukces polskiego filmu animowanego od czasu nagrodzonego Oscarem „Piotrusia i wilka”! „Jak uratować mamę” zostało uznane za Najlepszą animację na New Media Film Festival w Los Angeles oraz 5. Dada Saheb Phalke Film Festival 2015 w Indiach. Ta pełna przygód produkcja zakwalifikowała się również do oficjalnej selekcji wielu międzynarodowych festiwali, w tym: Hollywood Weekly Magazine Film Festival i 25. Cottbus Film Festival. Głosów głównym bohaterom użyczyła dubbingowa obsada marzeń. Wśród nazwisk z najwyższej półki znaleźli się m.in.: Maciej Stuhr, Tomasz Kot, Cezary Pazura i Andrzej Grabowski. „Jak uratować mamę” jest pierwszym od pięciu lat polskim pełnometrażowym filmem animowanym, który trafi do kin. Produkcję tę promuje piosenka „Możesz wszystko” w wykonaniu Tabba i popularnego zespołu Sound’n’Grace.

Adaś większość swojego czasu spędza, grając na komputerze. Aneta jest miłośniczką książek, uwielbiającą bujać w obłokach i marzyć o królewiczu z bajki. Jednak przez jakiś czas myśli rodzeństwa będą musiały skupić się na czymś zupełnie innym. Ich mama potrzebuje pomocy, którą tylko jej pociechy są w stanie sprowadzić. Niemały w tym udział będzie miała pewna Czarownica… To za sprawą jej czarów Adaś i Anetka przeniosą się do tajemniczej średniowiecznej krainy – pełnej ziejących ogniem smoków, turniejów rycerskich i zamków. Dzieci muszą odnaleźć legendarne Złote Krople, dzięki którym będą mogły spełnić swoje trzy życzenia – w tym to jedno najważniejsze: ratunek dla mamy.

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT