Get Adobe Flash player
Maly Ksiaze Plakat (1)

Premiera kinowa: 7 sierpnia 2015

Gatunek: animacja/przygodowy
Produkcja: Francja 2015
Reżyseria: Mark Osborne („Kung Fu Panda”, „SpongeBob Kanciastoporty”)
Obsada: Jeff Bridges („Dawca pamięci”, „Iron Man”, „Prawdziwe męstwo”), Rachel McAdams („Sherlock Holmes”, „O północy w Paryżu”), Mackenzie Foy („Interstellar”, „Obecność”, „Saga ‘Zmierzch’: Przed świtem”), Riley Osborne, Marion Cotillard („Dwa dni, jedna noc”,„O północy w Paryżu”, „Incepcja”), James Franco („Oz: Wielki i potężny”, „Spider-Man”), Paul Rudd („Noc w muzeum”, „Simpsonowie”, „Potwory kontra obcy”), Benicio Del Toro („Strażnicy Galaktyki”), Paul Giamatti („Niesamowity Spider-Man 2”, „Ratując pana Banksa”, „Bezdroża”), Ricky Gervais („Noc w muzeum: Tajemnica grobowca”, „Muppety: Poza prawem”), Albert Brooks („Simpsonowie: Wersja kinowa”, „Gdzie jest Nemo?”, „Dr Dolittle”), Bud Cort („Superman”, „Brzydula Betty”, „Podwodne życie ze Stevem Zissou”)

Mały Książę

/„Le Petit Prince”/

Nominowany do Oscara Mark Osborne („Kung Fu Panda”) przedstawia wysokobudżetową ekranizację jednej z najukochańszych książek wszech czasów – „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego – arcydzieła, które na całym świecie sprzedało się w nakładzie blisko 150 milionów egzemplarzy i zostało przetłumaczone na ponad 250 języków! Najnowszy film reżysera przeboju „Kung Fu Panda”, wspieranego przez światową ekstraklasę specjalistów od animacji (wśród nich m.in. współtwórcy „Shreka”, „Zaplątanych”, „Epoki Lodowcowej”, „Iniemamocnych” i „Wall-E”) – nowatorsko łączy najnowocześniejsze techniki animacji komputerowej z tradycyjną animacją poklatkową. Efektem tego jest niezwykła i ponadczasowa historia małej dziewczynki, jej tajemniczego sąsiada – Lotnika i Małego Księcia, którego oboje pokochali nad życie. Wygląd postaci z filmu – Małego Księcia, Lisa, Róży i Żmii, które po raz pierwszy ożyją w kinowej animacji, oparty jest na oryginalnych rysunkach samego Antoine’a de Saint Exupéry’ego. W oryginalnej obsadzie dubbingowej głosów postaciom użyczają m.in.: Jeff Bridges, James Franco, Marion Cotillard, Rachel McAdams, Ricky Gervais, Benicio Del Toro i Paul Giamatti!

Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Lotnik. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia.

„Wierzę, że ta książka ma cudowny wpływ na nasz świat. Opowiada o tym, co ponadczasowe i uniwersalne – o miłości i przyjaźni. Szansa realizacji „Małego Księcia” była rodzajem fantastycznej przygody rodem ze snów. To nie tylko projekt, który ekscytował mnie swoim potencjałem kreatywnym, ale też szansa na stworzenie filmu na skalę, o jakiej jeszcze nie słyszano, szczególnie w animacji. Zrobienie „Małego Księcia” to dla mnie magiczna rzecz” – Mark Osborne, reżyser.

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT