Get Adobe Flash player
stulatek

Premiera kinowa: 27 czerwca 2014. 
 
Reżyseria: Felix Herngren („Co drugi tydzień”, „Solsidan”)

Scenariusz: Felix Herngren, Hans Ingemansson (na podst. bestsellerowej powieści Jonasa Jonassona)

Obsada: Robert Gustafsson („Sara&Selma”, „Hjälp!”, „En decemberdröm”), Iwar Wiklander(„Nieściszalni”, „Alfred”, „Bracia Mozart”), David Wiberg („Nieściszalni”), Mia Skäringer(„Ängelby”, „Solsidan”, „Mammas pojkar”),Alan Ford („Egzorcysta: Początek”, „Waking the Dead”, „Przekręt”, „Porachunki”), Georg Nikoloff („Jack Ryan: Teoria chaosu”, „RED 2”, „X-Men: Pierwsza klasa”)

Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął

Niezwykła komedia, okrzyknięta przez amerykańskich krytyków nowym „Forrestem Gumpem”, przebojem zdobywająca europejskie kina. Filmowa wersja bestsellerowej powieści Jonasa Jonassona, która sprzedała się na całym świecie w nakładzie ponad 6 milionów egzemplarzy.

Zdawać by się mogło, że pełne ekscytujących przygód życie Allan Karlssona dobiegnie końca w domu spokojnej starości. Nic bardziej mylnego – bohater, pomimo setki na karku, wciąż cieszy się doskonałym zdrowiem. Podczas, gdy personel przygotuje dla niego wielkie przyjęcie urodzinowe, Allan wyskakuje przez okno i brawurowo ucieka z ośrodka, inicjując serię zabawnych i zaskakujących zdarzeń. Walizka pełna pieniędzy, banda motocyklistów, słoń-cyrkowiec, angielski gangster-choleryk, najbardziej flegmatyczny policjant świata – dla przeciętniaka każdy z elementów tej osobliwej wycieczki stałby się przygodą życia. Ale nie dla Allana, który nie tylko był naocznym świadkiem, ale również odegrał kluczową rolę w najważniejszych wydarzeniach XX wieku. Podróżując po całym świecie i wykonując tajne misje, zawarł, między innymi, znajomość z generałem Franco, Stalinem, prezydentami USA Trumanem i Reaganem, Michaiłem Gorbaczowem oraz niezbyt lotnym bratem-bliźniakiem Alfreda Einsteina.

„Świeży i niekonwencjonalny! Reżyser umiejętnie porusza się między dwoma planami: przeszłym i teraźniejszym” – ScreenDaily
„Nowy ‘Forrest Gump’” – The Hollywood Reporter
„Humor powieści Jonassona przeniesiony na ekran bawi jeszcze bardziej” – The List
„Wszyscy fani książki będą zachwyceni. To jedna z najlepszych adaptacji powieści wszech czasów!” – Moviezine
„Przezabawny i kapitalnie zagrany! Robert Gustafsson jest fantastyczny!” – Filmdelta

KINO:

zapowiedzi archiwum

DVD:

nowości kolekcje zapowiedzi archiwum

BLU-RAY:

Nowości Zapowiedzi Archiwum

KONTAKT