Kino / Zapowiedzi / FURIOZA

„Życiowa rola Mateusza Damięckiego”

Łukasz Muszyński, Filmweb

„Zaskakuje, wciąga i porusza”

„Na taką kreację Książkiewicz w kinie czekaliśmy”

Dawid Muszyński, Naekranie

„Zniewalające metamorfozy Książkiewicz i Damięckiego”

„Intensywna filmowa jazda bez absolutnie żadnej trzymanki. Tego filmu nie da się obejrzeć obojętnie”

Paweł Piotrowicz, Onet

„Furioza” to sensacyjne kino bez lukru, które wynosi ramy gatunku w zupełnie nowy wymiar. Fascynująca historia o całkowitym oddaniu się pasji, która może być zgubna i doprowadzić do ekstremalnych decyzji, po których nie ma już odwrotu. Ile jest wart honor, czym jest lojalność i kodeks gangsterów? Za co kochają ich dziewczyny? Czy kobieta może odwrócić zasady gry w męskim systemie wartości?

„Furioza” to bezkompromisowa historia policjantki, która spróbuje rozbić układ, w którym się wychowała. To opowieść o miłości niemożliwej, o ludziach, którzy muszą stanąć po dwóch stronach barykady i tragicznym wyborze pomiędzy uczuciem, a przestępczym życiem zgodnym z określonymi zasadami. Film, który zadaje pytanie, czy człowiek ma prawo do zemsty, kiedy wymiar sprawiedliwości jest bezsilny?

W rolach głównych, w przełomowych kreacjach w karierze: Weronika Książkiewicz i Mateusz Banasiuk oraz imponujący filmową metamorfozą Mateusz Damięcki. Fantastycznie wspierają ich: Łukasz Simlat, Wojciech Zieliński, Szymon Bobrowski, Sebastian Stankiewicz i Paulina Gałązka.

Wydarzenie z przeszłości rozdziela losy trójki przyjaciół. Niespodziewanie w życiu Dawida (Mateusz Banasiuk), dzisiaj już lekarza, znowu pojawia się ona. Dzika (Weronika Książkiewicz) – kiedyś miłość jego życia, teraz doświadczona policjantka, składa mu propozycję nie do odrzucenia. Albo ten zostanie policyjnym informatorem i wtyczką, albo jego brat (Wojciech Zieliński) trafi do więzienia z wieloletnim wyrokiem. Przyciśnięty do muru Dawid w końcu ulega, a jego głównym celem staje się infiltracja rosnącej w siłę zorganizowanej grupy przestępczej. Trafiając w sam środek wojny o wpływy i pieniądze, będzie musiał mierzyć się z ciągłą podejrzliwością ze strony dawnego przyjaciela Goldena (Mateusz Damięcki). Wkrótce odkryje też, że świat, od którego próbował się uwolnić, wciąga go ze zdwojoną siłą.

Dane techniczne DVD: Język: polski 5.1; 2.0 Napisy: angielskie Czas: 134 min Obraz: 16:9 (2.39:1) Region: 0 Dodatki: zwiastuny filmu, scenki, Furioza - music trailer

Dane techniczne BLU-RAY: Język: polski Napisy: angielskie Czas: 139 min Obraz: 2.39:1 (1080p24) PAL Dźwięk: DTS HD MA 5.1, PCM 2.0 Region: ABC Dodatki: zwiastuny filmu, scenki, Furioza - music trailer