KAPITAN MIKE PRZEMIERZA AMERYK¨

Film jest zapisem trasy znanego dokumentalisty Michaela Moore’a po Stanach Zjednoczonych, którą odbył w trakcie kampanii prezydenckiej w 2004 roku. W ramach swojego tour reżyser odwiedził około 60 miast, organizując wiece wyborcze w studenckich kampusach i na miejscowych stadionach. Glównym celem przedsięwzięcia było przekonanie amerykańskiej młodzieży do wzięcia udziału w wyborach i obudzenie w niej politycznej wrażliwości.

BUDDA. DZIECIAK ’98

Emocjonująca i wypełniona motoryzacją przejażdżka przez życiowe trudności, osiągnięcia i działalność jednego z najpopularniejszych polskich influencerów: Kamila Labuddy znanego w Internecie jako „BUDDA”. To film o tym, jak skutecznie tworzyć w internecie, jak zarabiać w social mediach oraz jakie kwoty kryją się w tej branży. Budda ujawni w nim nieznane dotąd kulisy swojej działalności. Opowie o blaskach i cieniach aktywności w sieci. Zdradzi jakich błędów nie popełniać i czego unikać.

Jeżeli znasz BUDDĘ – przeżyj jego historię na wielkim ekranie i zobacz to, czego nie ma na Youtube’ie. Zobacz, jak wygląda „mindset” twórców internetowych, jakimi prawami rządzi się ta branża oraz jakie daje możliwości. Jeżeli nie znasz – koniecznie poznaj ogólnopolski fenomen zwykłego chłopaka, który wraz ze swoimi fanami, dokonał rzeczy absolutnie niezwykłych!

Każde z jego kont na Instagramie i Youtube’ie śledzi ponad 2 miliony osób. Zabawa lifestylem oraz motoryzacją w bardzo szerokim spektrum doprowadziła do nagrań w dziesiątkach krajów, w różnych zakątkach świata. Ekipa najlepszych ujęć szukała m. in. w Czarnobylu, a także w Stanach Zjednoczonych, Rumunii czy Bośni i Hercegowinie. To niezwykle inspirująca, uniwersalna opowieść o sile charakteru, determinacji w spełnianiu marzeń, ale i ogromnym potencjale branży YouTube oraz możliwościach, które są w niej ukryte.

Film w reżyserii Krystiana Kuczkowskiego – współtwórcy hitu „Ania” opowiadającego o życiu znanej aktorki Ani Przybylskiej, który zobaczyło w kinach ponad 600 000 widzów. Jednym z koproducentów jest firma Platige Image, odpowiedzialna m.in. za pracę przy serialu Netflixa „Wiedźmin”.

JAN PAWEŁ II – SANTO SUBITO. ŚWIADECTWA ŚWIĘTOŚCI

Dokument  JAN PAWEŁ II – SANTO SUBITO. ŚWIADECTWA ŚWIĘTOŚCI opowiada o Papieżu, którego obecność jest ciągle żywa i silna we wszystkich miejscach, które odwiedził: narodach, miastach, krajach miejscach dotkniętych jego obecnością, aby poznać ludzi, swoich ludzi, na których pozostawił niezatarty, wieczny ślad.

Podróż nadzwyczajna w towarzystwie ekskluzywnego przewodnika ks. Sławomira Ordera, który po zajęciu się beatyfikacją polskiego męczennika Stefana Frelichowskiego, otrzymał w 2005 roku od kardynała Camillo Ruini nominację do bycia postulatorem procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II.

Poprzez historie i doświadczenia prostych ludzi twórcy starają się odnaleźć odpowiedź na ważne pytanie: co nam przynosi dar Świętości Jana Pawła II? Dlaczego Jan Paweł II jest nadal tak bardzo obecny wśród różnych narodów, w tak różnych zakątkach świata?

POCHODZENIE CZŁOWIEKA

Serial dokumentalny o ewolucji, stworzeniu i wierze, promowany przez Papieską Radę ds. Kultury. W niezwykłej produkcji wzięło udział około czterdziestu specjalistów i badaczy z różnych krajów, w tym dwóch laureatów Nagrody Nobla. Łatwy do zrozumienia, z zaskakującymi obrazami i dyscypliną naukową, opisuje teorie neodarwinistyczne i kreacjonistyczne, „inteligentny projekt”, stanowiska papieży Piusa XII, Jan Pawła II i Benedykta XVI, a także stanowiska różnych grup chrześcijańskich.

Czy istnieje inteligencja, która kierowała procesem ewolucji? Teoria ewolucji Darwina została wykorzystana przez ideologie ubiegłego wieku do uzasadnienia materializmu lub rasizmu. Dzisiaj niewielu zaprzecza archeologii, ale debata toczy się wokół tego pytania: czy istnieje inteligencja, która kierowała cudownym procesem ewolucji? Seria ta, pod patronatem Papieskiej Rady ds. Kultury, przedstawia chrześcijańskie spojrzenie, które pozwala nam zrozumieć związek między odkryciami naukowymi, mówiącymi nam o pewnej ewolucji, a naszym byciem jako stworzeniem będącym dziełem twórczej decyzji Boga. Seria niezbędna dla każdego katolika, który pragnie uzyskać pełne zrozumienie mitów i błędów darwinizmu i kreacjonizmu.

UWOLNIJ MNIE

„Uwolnij mnie” to dokument ukazujący pracę księży egzorcystów. Zdarza się, że muszą stawiać czoła nie tylko złemu duchowi, ale też sprawom bardziej przyziemnym. „Uwolnij mnie” to historia walki egzorcystów o każdą udręczoną duszę i spojrzenie na wysiłki kapłanów na Sycylii, próbujących nadążyć za rosnącym globalnym zapotrzebowaniem na egzorcyzmy kościelne. Film zdobył główną nagrodę na Festiwalu w Wenecji w konkursie Horyzonty.

Włoski film dokumentalny „Uwolnij mnie” ukazuje pracę egzorcystów z osobami dręczonymi duchowo. To opowieść o praktyce egzorcyzmów i ludzkich problemach życia codziennego: kontrasty między tradycjami antycznymi a nowoczesnymi nawykami, między sacrum i profanum, spotykają się w tym zdumiewającym dokumencie.

MATTEO

Fascynujący film dokumentalny Michała Kondrata („Dwie korony”, „Miłość i miłosierdzie”), przedstawiający historię zakonnika i egzorcysty, Matteo da Agnone. Zabójstwo, miłość i przebaczenie. Dowody z przełomu XVI  i XVII w.  oraz świadectwa, które nie pozostawią Cię obojętnym. Kim był Matteo? Co kryją archiwa miasta Agnone? Jak na tę historię zareagował Watykan? Na te pytania odpowiadają: o. Cipriano de Meo, ks. Nazareno M. Galullo, charyzmatyk i prof. Maria Cristina Melloni, włoska badaczka historii. 

Matteo da Agnone – zakonnik i wielki egzorcysta. Zabójca, który ma zostać świętym. Człowiek o niezwykłej sile i pokorze, dzięki którym wypędzał demony. Za jego życia odnotowano kilkaset takich przypadków. Zmarł 31 października 1616 roku, lecz wciąż egzorcyzmuje, a przy jego grobie nawet teraz – 400 lat później – dochodzi do cudownych uzdrowień i uwolnień od dręczeń demonicznych. Niektóre z nich zostały pokazane w filmie.

Okazuje się, że obecnie moc jego wstawiennictwa jest równie silna, a nawet silniejsza niż za życia. Do grobu Matteo przyjeżdżają pielgrzymi z całego świata.

TACY JAK MY

„Tacy jak My” to film odbiegający od dotychczasowych produkcji dokumentalnych o Powstaniu Warszawskim. To próba zobrazowania wpływu, jaki Powstanie Warszawskie wywarło na współczesnych młodych Warszawiaków, ale przede wszystkim na popkulturowych artystów, którzy odwołują się w swojej twórczości do motywów Powstania Warszawskiego. W filmie zobaczymy popularnych muzyków sceny rockowej, reggae oraz hip-hopowej m.in. takich jak Kazik Staszewski, Lao Che, Darek Malejonek, Marika czy zespół Hemp Gru. Materiały dodatkowo uzupełnia część archiwalna przedstawiająca autentyczne nagrania i fotografie z okresu Powstania Warszawskiego.

„Tacy jak My” opowiada o potrzebie kulturowej tożsamości, o tęsknocie za bezpowrotnie utraconą ciągłością kulturową i historyczną. Bez nadęcia i patosu przedstawia historię Powstańców z perspektywy młodych, kreatywnych ludzi, którzy nie są bierni wobec otaczającej ich rzeczywistości. Artyści żyjący w Warszawie czują potrzebę duchowego katharsis i rozliczenia się z historią warszawskich ulic i kamienic, o której codziennie przypominają im pomniki i tablice upamiętniające śmierć ofiar.

JAK POKONAĆ SZATANA

Film dokumentalny poświęcony walce z Szatanem w reżyserii Michała Kondrata – autora obrazów „Dwie korony”, „Miłość i miłosierdzie” i „Matteo”, a także wieloletniego asystenta egzorcysty i publicznego komentatora zagadnień związanych z duchowością i sprawami Kościoła Katolickiego.

Tematem filmu jest walka duchowa, a dokładnie walka z Szatanem. Autor filmu przeprowadza widza skrupulatnie przez ten problem, tłumacząc jego kontrowersyjne aspekty i udzielając wskazówek opartych na doświadczeniach Ojców Kościoła. Odwiedza najbardziej znanych egzorcystów świata, a także innych ekspertów od walki duchowej i posługi uwalniania. Z rozmów z nimi można się dowiedzieć, jakie narzędzia Kościół oferuje do walki ze złym duchem. Eksperci mówią, jak prawidłowo powinniśmy sprawować modlitwę o uwolnienie, kto może zwracać się do Szatana w formie rozkazującej, oraz jak to robić bezpiecznie. W filmie znajdzie się też wywiad z mocno dręczoną Włoszką i modlitwa nad nią. Autor filmu spotyka się również z Anią Golędzinowską, słynną modelką, która opowiada mu o silnych dręczeniach demonicznych, których doświadcza od chwili nawrócenia.

POWRÓT CHEMIKA

Pasjonujący film dokumentalny przedstawiający niezwykłą historię praojca elektroniki – Jana Czochralskiego. Dlaczego genialny chemik i metaloznawca zakończył karierę jako rzemieślnik wytwarzający pastę do butów i płyn do trwałej ondulacji?

Jan Czochralski urodził się w 1885 roku. Jest wynalazcą metody otrzymywania monokryształów krzemu, która obecnie jest podstawą procesu produkcji mikroprocesorów. Dokument Anny Laszczki opowiada niesamowicie ciekawą historię tego wybitnego naukowca. Począwszy od jego odkryć w dziedzinie metalografii, przez współpracę z Armią Krajową w czasie II wojny światowej i wykluczenie z grona polskich naukowców, aż do przywrócenia mu wszystkich honorów przez Senat Politechniki Warszawskiej w 2011 roku.

Z MIŁOŚCI DO JOEY

Prawdziwa historia, która na zawsze zostanie w pamięci każdego widza.

Joey i Rory to jeden z najpopularniejszych duetów country i muzyki chrześcijańskiej w Stanach Zjednoczonych, prywatnie – szczęśliwe małżeństwo. Życiową sielankę przerywa wiadomość o śmiertelnej chorobie. Myliłby się jednak ten, kto uznałby, że w tym miejscu opowieści zaczyna się dramat i czekają nas już tylko łzy rozpaczy…

„Z miłości do Joey” to historia przepełniona nadzieją, wzruszeniem, radością, a nade wszystko dotykająca intymnej relacji z Bogiem w szczególnym momencie doczesnych zmagań człowieka. Widz zostaje wciągnięty w podróż życia głównych bohaterów, odkrywając, czym naprawdę jest miłość, szczęście, przebaczenie, zdolność do poświęcenia siebie, co naprawdę jest ważne oraz co się stanie, gdy pozwolimy Bogu prowadzić nasz dom. Co więcej, ten przepełniony pogodą ducha film stawia szereg istotnych pytań, które przez wiele godzin, a może i dni po seansie będą świdrować nasz umysł, naszą duszę, rozszerzając coraz bardziej pole naszego widzenia. Na koniec zostaniemy z uczuciem przeżycia wielkiej, emocjonalnej przygody… Powiedzieć, że ten film trzeba koniecznie zobaczyć, to mało. Ten film trzeba koniecznie przeżyć.